Na odlehčenou: iPhone 5S lze odemknout bradavkou a kočičí tlapkou

Zdá se, že biometrický snímač u nedávno představeného iPhonu 5S neumí detekovat pouze otisky prstů, ale zvládá rozpoznat jiné části lidského těla. Důkazem je zveřejněné video, které zachycuje osobu mužkého pohlaví, která při procesu registrace použije místo prstu svou pravou bradavku.

Následné odemknutí telefonu s přiloženou bradavkou je stejně bleskurychlé, jako v případě, kdy uživatel použije prst. Za úsměvné lze považovat i další video, ve kterém hraje hlavního protagonistu kocour a jeho tlapka, která s odemykáním iPhonu 5S nemá též sebemenší problém.

Ať už máte na podobné pokusy jakýkoliv názor, je již nyní zřejmé, že další videoklipy s touto tématikou budou v nejbližší době pouze přibývat. Pro lepší představu o tom, čím vším lze jablečný smartphone odemknout, doporučujeme se podívat na přiložená videa… :-)

Videorecenze iPhone 5s

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. Royce (neregistrovaný)

  Těšil jsem se na trochu jinou bradavku :)

 2. Geary (neregistrovaný)

  Za chvilku to budou otvírat ptákem.

 3. pdd (neregistrovaný)

  jak tak koukam tak apple to ma hodne zabezpeceny :D a zas mu to kazdy sezral..

  • uni (neregistrovaný)

   Něco necháš naskenovat (pohlavní orgán), když ho přiložíš znovu, odemkne se. Co to má co společného s úrovní zabezpečení?

   Resp. ty jsi to možná nepochopil, téma není, že si naskenuješ palec, ale odemčení půjde kočičí prackou. Musíš použít na oba úkony (naskenování/odemčení) stejnou pracku nebo stejný palec.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *