Domů » Bleskovky » Na český trh přichází NVIDIA Shield Android TV: Staňte se pány své televize

Na český trh přichází NVIDIA Shield Android TV: Staňte se pány své televize

S rostoucí popularitou zdrojů obsahu jako jsou YouTube a Netflix pomalu odchází doba pasivního sledování televize. To, co divák sleduje, se postupnými krůčky přesouvá do jeho rukou, on sám volí, kdy a kde se bude dívat na své oblíbené pořady a přestává být závislý na televizním programu. I díky příchodu Netflixu do České republiky na počátku tohoto roku, ačkoliv v omezené formě, dostává smysl i NVIDIA Shield Android TV Box, která přichází na český trh.

nvidia_shield_android_tv

Jedná se o zařízení spadající do kategorie Android TV, sloužící ke konzumaci především streamovaného obsahu, k jehož zprovoznění potřebujete pouze televizi s HDMI konektorem a připojení k internetu přes kabel nebo WiFi. A skvěle se samozřejmě hodí i pro hraní her. Podle samotné NVidie se v současnosti jedná o nejvýkonnější multimediální centrum na trhu s velkou rezervou do budoucna v oblasti výkonu; zařízení má totiž zrhuba 2x vyšší výkon ve srovnání s Xboxem 360.

Shield zvládá přehrávat videa a fotky ve 4K rozlišení, a jak jsme se mohli na čtvrteční tiskové konferenci přesvědčit, vysoké nároky zvládá bez problémů a obraz vypadá opravdu skvěle. Samozřejmě je potřeba mít i 4K televizi. Velkou devízou zařízení je také zvuk, který si můžete užívat i na systémech 5.1, pokud jej zdrojový soubor podporuje.

Zařízení zvládá takřka veškerý dostupný obsah; od her, muziky, až po filmy a vaše soubory

Plejádu konektorů kromě zmíněného HDMI doplňují i dva porty USB 3.0, jeden microUSB, Ethernetový konektor a slot na microSD kartu. Samotné zařízení pak běží na Androidu 6.0. a již nyní je možné nainstalovat velké množství aplikací. Nechybí Netflix, YouTube, Spotify, Plex, ani další oblíbené zdroje obsahu, nemluvě o nepřeberném množství her, takže zařízení skvěle poslouží i jako herní konzole. Součástí systému je i hlasové ovládání, které velmi dobře zvládá i češtinu.

Nvidia_shield_3

Shield Android TV bude možné zakoupit v internetovém obchodě Alza od 20. června a zařízení bude na trhu dostupné ve dvou paměťových verzích; s 16 GB úložištěm vyjde na 5 499 Kč, verze s 500 GB úložištěm pak na 7 999 Kč. Pokud si budete chtít přikoupit další herní ovladač, připravte si 1 599 Kč, za dálkové ovládání k televizi si pak NVIDIA řekne 1 499 Kč. Stojánek pro konzoli vyjde na 899 Kč.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments