Domů » Bleskovky » Na českém Google Play je nově možné nakupovat knihy

Na českém Google Play je nově možné nakupovat knihy

Tak jsme se konečně dočkali a služba Knihy Google Play je dostupná pro uživatle v České republice. Českým knižním nakladatelstvím tato služba nabízí nové příležitosti, díky kterým mohou prodávat své elektronické tituly a zviditelnit tak knihy prostřednictvím dalšího uživatelského kanálu. Uživatelům zase přináší nové možnosti, jak získat miliony knižních titulů včetně novinek a bestsellerů v různých jazycích. Služba bude dostupná jako webová verze nebo jako aplikace na mobilních zařízeních. Česká republika je jednou z devíti zemí, kde byla tato služba dnes spuštěna.

Služba Knihy Google Play umožňuje čtenářům nakupovat knihy do chytrých zařízení a vytvářet si tak svou vlastní online knihovnu. Na Google Play jsou v tuto chvíli k dispozici více než 2 miliony publikací včetně bestsellerů, klasické literatury, ale i naučných a odborných knih od vydavatelů z mnoha zemí. Nabídka bude postupně obohacena také o knihy v češtině.

 

V České republice projevilo jako první zájem prodávat své tituly na Google Play nakladatelství Grada, jehož knihy čtou miliony čtenářů v Čechách, na Moravě i na Slovensku. Nakladatelství každý den vydává jednu až dvě tištěné knihy, na trh uvádí i tisíce svých titulů v elektronické podobě. Grada zároveň již několik let úspěšně používá službu Knihy Google, která nakladatelství významně rozšířila okruh čtenářů.

Před samotnou koupí knihy je uživateli k dispozici její náhled, na základě kterého se může rozhodnout, jestli si knihu zakoupí. Samotnou koupi pak lze zrealizovat na webové stránce play.google.com/store/books nebo v aplikaci na Android zařízeních. Kromě placených titulů mohou uživatelé vybírat i z nabídky bezplatných publikací. Aplikace Knihy Google Play následně funguje i jako čtečka a díky automatické synchronizaci se uživatel může vrátit ke svému rozečtenému titulu na jakémkoliv zařízení, které využívá. Uživatelé mohou pokračovat ve čtení i bez internetového připojení.

 

Aplikace Knihy Google Play je dostupná pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android v online obchodě Google Play a pro iOS zařízení v App Store. Pro čtení knih mohou uživatelé využívat i další vybrané čtečky (jejich seznam je k dispozici zde). Z počítače lze knihy nakupovat jednoduše přes webové rozhraní play.google.com/store/books

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

    • Už jsou tam taky nějaké knížky v českém jazyce?? Doufám že to do budoucna budou i nějak podle jazyku dělit, takhle je to pro mě bohužel úplně nezajimava služba. :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).