Domů » Bleskovky » MyRealFont: Vytvořte si vlastní font pomocí aplikace pro Android

MyRealFont: Vytvořte si vlastní font pomocí aplikace pro Android

Díky otevřenosti operačního systému Android můžete sehnat vskutku zajímavé aplikace a mezi ně se řadí i program zvaný MyRealFont, pomocí kterého si můžete velmi jednoduše vytvořit vlastní písmo. Samotnou tvorbu by měl zvládnout doopravdy každý. Po spuštění se dostanete na obrazovku, kde jsou vypsána jednotlivá písmena. Kliknete na „A“, nakreslíte „A“, klepnete na „B“ a napíšete „B“ a tak dále. 

 

Po vytvoření můžete pomocí svého nového fontu například zapisovat poznámky, přidávat popisky k fotografiím nebo jej třeba sdílet pomocí sociálních sítí. Po zakoupení verze Pro lze mít písem uložený libovolný počet a následně je exportovat do počítače, kde je můžete používat kupříkladu v textovém editoru. Bohužel, vytvořené písmo není kvůli omezením systému možné aktivovat jako výchozí, jelikož pro změnění fontu je nutné, aby dané zařízení mělo root práva.

 

Jedná se každopádně o skvělou aplikaci, se kterou si může každý užít spoustu zábavy, ačkoliv pro profesionální použití se samozřejmě nehodí. K dispozici je jednak bezplatná Lite verze obsahující rozličná omezení a druhak také placená s několika výhodami. Nechybí ani varianta pro telefony řady Samsung Galaxy Note, která umožní k tvorbě využívat pero S Pen.

- -
Verze Pro za 19,50 Kč/Bezplatná verze Lite

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).