MyRealFont: Vytvořte si vlastní font pomocí aplikace pro Android

Díky otevřenosti operačního systému Android můžete sehnat vskutku zajímavé aplikace a mezi ně se řadí i program zvaný MyRealFont, pomocí kterého si můžete velmi jednoduše vytvořit vlastní písmo. Samotnou tvorbu by měl zvládnout doopravdy každý. Po spuštění se dostanete na obrazovku, kde jsou vypsána jednotlivá písmena. Kliknete na „A“, nakreslíte „A“, klepnete na „B“ a napíšete „B“ a tak dále. 

 

Po vytvoření můžete pomocí svého nového fontu například zapisovat poznámky, přidávat popisky k fotografiím nebo jej třeba sdílet pomocí sociálních sítí. Po zakoupení verze Pro lze mít písem uložený libovolný počet a následně je exportovat do počítače, kde je můžete používat kupříkladu v textovém editoru. Bohužel, vytvořené písmo není kvůli omezením systému možné aktivovat jako výchozí, jelikož pro změnění fontu je nutné, aby dané zařízení mělo root práva.

 

Jedná se každopádně o skvělou aplikaci, se kterou si může každý užít spoustu zábavy, ačkoliv pro profesionální použití se samozřejmě nehodí. K dispozici je jednak bezplatná Lite verze obsahující rozličná omezení a druhak také placená s několika výhodami. Nechybí ani varianta pro telefony řady Samsung Galaxy Note, která umožní k tvorbě využívat pero S Pen.

- -
Verze Pro za 19,50 Kč/Bezplatná verze Lite

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel