Domů » Články » MWC 2013: Projděte se s námi po výstavišti a nahlédněte za brány kongresu (video)

MWC 2013: Projděte se s námi po výstavišti a nahlédněte za brány kongresu (video)

Letošní MWC se přestěhoval do nových prostor, které jsou o poznání modernější. My vám v tomto redakčním videu ukážeme, jak to na kongresu vypadá a jak takový den novináře probíha.

Letos se Mobile World Congress přestěhoval na nové výstaviště Fira Gran Via, které nabízí moderní a čisté prostory. Navíc je většina výstaviště pokryta WiFi sítí, takže s konektivitou tento rok nejsou žádné problémy. My jsme se rozhodli prostory MWC natočit, abyste si mohli udělat alespoň částečný obrázek o tom, jak to tady vypadá a jak vlastně takový den novináře vypadá. A opravdu to není žádná legrace, po ranním budíčku následuje přesun metrem a vlakem na výstaviště, kde celý den pobíháme a sbíráme data; v press centru pro vás v kooperaci s kolegy v ČR připravujeme články a co nestihneme zpracovat tady na výstavišti, bereme si s sebou na hotel, kde pokračujeme do pozdních nočních hodin.

Omlouváme se za horší zvuk v záznamu, bohužel jsme v České republice zapomněli externí mikrofon ke kameře. Chtěli jsme si sice pořídit nový, ale na výstaviště se každý den přesouváme mezi sedmou a osmou hodinou ráno, když ještě většina obchodů tady v Barceloně nemá otevřeno, a přes den už se z výstaviště ven nedostaneme, protože je stále co točit a fotografovat. Snad nám tedy méně kvalitní zvuk bude odpuštěň :-). Zároveň vám všem děkujeme za reakce a podporu, kterou nám dáváte prostřednictvím komentářů pod článkem a také na sociálních sítích. Moc si toho vážíme!

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

21 komentářů

 1. pdd (neregistrovaný)

  pane Hrma myslim, ze bude lepsi kdyz budete cist Huawei(normalne) protoze hauei nebo jak to vyslovujete se neda poslouchat.a myslim ze pri tom srovnani procesoru vedle modelu s ST ericsson byl galaxy S3 nikoliv S4.jinak pekne video.

  • Díky za komentář, nicméně u jiného videa jsem zase dostal vynadáno, že to čtu jako Huawei… :) i když je mi to také příjemnější a zní mi to lépe než „Hauvej“. Jinak máte pravdu, nechal jsem se chystaným Galaxy S4 tak unést, že jsem se ve videu trochu přeřekl :)

  • Máme tu hjondé, tak holt hauvei…:-) Zvykejme si, ačkoli e-em-fau to vzdal docela rychle, tedy tehdy.

  • Miroslav Havlíček

   Správně čínsky je to prý „chvachvej“. :)

  • Prasatko (neregistrovaný)

   Spravne cinsky by to melo byt chua-wej. „w“ se urcite necte „chv“

 2. tak zvuk vo videu nakoniec v pohode :) skor ma zaujali tie fotky na FB a G+ Smartmanie, ktore mi moc kvalitne neprisli. Cim si to Jirko fotil-i Phonom5? :)

 3. pdd (neregistrovaný)

  jo v pohode:) na mobilmanii to kluci taky vyslovujou huawei a je to ok:) jinak ja vim ze se jednalo o procesor snapdragon S4,nicmene clovek ocekava trochu vic profesionality tak proto to rejpnuti:)

 4. Martin Pavlović

  Co na to říct, prostě ráj na Zemi :) Video bezva.

 5. BubbaG (neregistrovaný)

  Zapomenou mikrofon kdyz jedu s kamerou na MWC je neodpustitelne. Ten zvuk je fakt des. Skoda. Se sluchatkama na ipadu se to ale fakt neda poslouchat. Zkusim se na to podivat pozdeji na pc s repraky.

  • Tak hronze to opravdu neni a dost prehanis.

  • Martin Pavlović

   I já se zastanu kolegy. Vzhledem k jeho pracovnímu vytížení a počtu toho, na co všechno musel před odjezdem myslet, se podle mě nejedná o nic trestuhodného. Já ani nic nepoznal, dokud to ve videu nebylo řečeno. Mimo to jak znám sebe, já bych zapomněl spíše tu kameru :)

  • To je zajímavý, že u iPadu z repráku je zvuk naprosto čistý a všemu je krásně rozumět, zahoď ty sluchátka. Jinak díky za video, tam bych asi nevěděl kam dřív skočit.

  • Martin Pavlović: jistě, akce je to velmi složitá atd., ale veškerá ta velká snaha apod. má resumovat v…video, fotky a text pro nás;-) To je to, co dává celé té věci smysl.

  • Zvuk je naprosto OK, všemu je čistě rozumět a není důvod rejpat!!;)

 6. Franta (neregistrovaný)

  ty seš taky neodpustitelnej, tak si tam jeď příští rok ať to máš live, snad ti bude kvalita zvuku stačit

 7. fero (neregistrovaný)

  Chybí mi tam Nokia

  • Nokia – nejčastěji zmiňovaná značka na MWC 2013.

   Lumia větší značkou než Windows Phone

   [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).