Mubert: Online přehrávač s prvky umělé inteligence, který vám ušije hudbu na míru

Umělou inteligenci si často spojujeme s vykonáváním náročných a důležitých úkolů, případně s řízením vyčerpávajících činností, kde může člověk udělat chybu. Robotický mozek se dá však využít i ke kreativní činnosti, jak dokazuje hudební přehrávač Mubert.

mubert

Jedná se o jakéhosi umělého producenta, který nepřetržitě vytváří hudbu s pomocí matematiky a kreativní zkušenosti, přičemž stále respektuje zákony hudební teorie. Po navštívení stránky s přehrávačem si pak můžete vybrat jeden ze sedmi stylů elektronické hudby, přičemž každý z tónů je vytvořen přímo pro vás. Pokud si někdo vedle vás pustí stejný styl, bude poslouchat jinou skladbu, než vy.

mubert2

Nejedná se však o písně s textem, pouze o instrumentální skladby, které mohou zajímavě doplnit párty, případně poklidné posezení s přáteli. Zajímavostí je, že se jedná o nekonečně dlouhé skladby, které vznikají v reálném čase přímo za pochodu. I vzhledem k této náročnosti se může stát, že přehrávání v určitý čas nebude fungovat kvůli přetížení serverů. Na těchto nedostatcích však tvůrci neustále pracují, stejně jako na zdokonalování algoritmu, který hudbu vytváří.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Jeden komentář

  1. hugo (neregistrovaný)

    jako background muzika do baru dobry a sbohem poplatky OSA!!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel