Domů » Bleskovky » Mozilla připravuje internetový prohlížeč Firefox pro iOS

Mozilla připravuje internetový prohlížeč Firefox pro iOS

Internetový prohlížeč Mozilla Firefox se v budoucnu zřejmě dočká verze pro systém iOS, ačkoliv se společnost dříve jejího uvedení bránila, neboť Apple neumožňuje prohlížečům třetích stran využívat vlastní vykreslovací engine. Firefox využívá oproti Safari nebo Google Chrome renderovací jádro Gecko, zřejmě ale ustoupí podmínkám Apple a svůj prohlížeč pro iOS postaví na jádru WebKit.

  

Viceprezident Mozilly Jonathan Nightingale na konferenci sdělil zaměstnancům společnosti: „Potřebujeme být všude, kde jsou naši uživatelé a z tohoto důvodu chystáme Firefox pro iOS.“ Patrně se tedy dočkáme prohlížeče, který nabídne vlastní grafické prostředí a funkce Firefoxu, přičemž o vykreslování se bude starat právě WebKit, který byl v iOS 8 upraven tak, aby fungoval stejně napříč všemi prohlížeči a nepodával nejlepší výkon pouze v Safari.

Uživatelé používající Firefox na jiných systémech by měli těžit zejména ze synchronizace účtů, záložek, hesel a nastavení na všech zařízeních. Kdy však bude Firefox pro iOS uvolněn, zatím zveřejněno nebylo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

NO KONEČNĚ!