Domů » Články » Moverio BT-300: Epson na MWC představil nejlehčí binokulární OLED brýle na světě

Moverio BT-300: Epson na MWC představil nejlehčí binokulární OLED brýle na světě

Značka Eposn tento týden v Barceloně představila třetí generaci chytrých brýlí Moverio pro rozšířenou realitu. Brýle Moverio BT-300, které budou na trhu dostupné od října letošního roku, se vyznačují přítomností OLED displeje s HD rozlišením na bázi silikonu, který vyvinula společnost Epson. Bude se jednat o nejlehčí binokulární průhledné chytré brýle na trhu, které jsou nyní o 72 % lehčí než původní model  Moverio uvedený v roce 2011, a jak jsme měli možnost na MWC vyzkoušet, jejich nošení bylo skutečně pohodlné.

Rozšířená realita se od té virtuální liší tím, že nejste přeneseni do jiného prostředí, ale jednotlivé informace jsou skrze displej dokreslovány do skutečného světa. Samotná velikost obrazu zaplňuje zorné pole o velikosti 23 palců, což na vás v reálu působí zhruba tak, jako byste sledovali 40″ TV ze vzdálenosti 250 centimetrů.

Řada Epson Moverio se od ostatních chytrých brýlí na trhu odlišuje zaměřením na široký sortiment komerčních a jiných aplikací. Tato řada byla vyvinuta s důrazem na funkčnost a získala si oblibu mezi podnikateli i nezávislými prodejci softwaru (ISV).

Brýle BT-300 jsou vybavené čtyřjádrovým procesorem Intel Atom a operačním systémem Android 5.1 výrazně zvýšily výkon, aby mohly poskytovat 3D obsah a výdrž baterie dosáhla až šesti hodin. Uživatel brýlí vidí a vnímá prostředí pomocí čelní 5megapixelové HD kamery směřující dopředu a dalších senzorů. Stejně jako u předchozích modelů dodržuje zařízení normy na ochranu soukromí pomocí LED indikátoru, který signalizuje, kdy kamera natáčí.

Moverio_BT300_side

Výrobce chystá vlastní obchod s Android aplikacemi, ve kterém budou dostupné nástroje přímo pro tyto brýle. Jejich možnosti využití jsou v tomto případě skutečně rozsáhlé – od pilotování dronů, přes turistické průvodce až po lékařství. Epson dokonce navázal spolupráci s výrobcem dronů DJI.

Brýle Epson Moverio BT-300, rozhodně levné nebudou, jejich cena by se měla pohybovat okolo 800 euro (cca 21 600 Kč) a k dostání budou od října 2016.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).