TOPlist

Motorola MPx220: Jak upgradovat Firmware ?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

MPx220Díky nedávnému snížení ceny u Motoroly MPx220 mezi námi přibylo spousty nových uživatelů tohoto smartphonu. Pokud se mezi ně řadíte i vy a rádi experimentujete s telefonem, pak vás jistě už napadla myšlenka jak nahrát do MPx220 nový firmware ? Pojďme se tedy společně podívat jak na to.

Upozornění: Tento návod má pouze informativní charakter a autor nebere žádnou zodpovědnost za škody, které mohou vzniknout na přístroji. Flashováním přicházíte o záruku! Proces je možné provádět pouze na PC s operačním systémem Windows NT a XP. Před provedením tohoto upgradu se doporučuje mít nabitou baterii na maximum. Nezapomeňte, že flashovací proces nesmí být přerušen (výpadek proudu, nechtěné vypojení kabelu).


CO BUDETE POTŘEBOVAT ?
Archív s novou verzí Firmware
Motorola Offline Updater 1.8.5POSTUP FLASHOVÁNÍ
1) Po stažení vybrané verze firmwaru pro MPx220 (např. 1.49) nainstalujte na váš PC program Motorola Offline Updater.

2) Pokud používáte nějaký firewall, doporučuji jej raději vypnout. Nyní je třeba nainstalovat vaši MPx220 jako modem. Vyndejte baterii z telefonu a připojte USB kabel. Pokud jste již MPxku někdy jako modem instalovali nebo používáte OS Windows XP, mělo by dojít k automatické detekci modemu.

Pokud modem nemáte nainstalovaný, Windowsy vás vyzvou, aby jste zadali cestu k ovladači – soubor smartfon.inf (Download). O tom, že jste Motorolu jako modem nainstalovali správně se presvědčíte ve windows (na PC) tak, že v nabídce Start / Ovládací panely / Systém / Správce hardware uvidíte v položce Modemy – Motorola Wireless USB Modem.

3) Nyní máte telefon připojený k PC jako modem a můžete se pustit do flashování (baterie je stále vyndaná). Spusťte program Motorola Offline Updater a přes tlačítko Next se proklikejte až k oknu, kde budete muset zadat cestu k vaší ROMce. Archív s ROMkou bude pravděpodobně obsahovat dva soubory, jeden s příponou .opr a druhý s příponou .mlf. Nás bude zajímat jen .mlf soubor, který obsahuje nový firmware. Tento soubor tedy vyberte v Offline updateru a dejte Next.

4) Nyní se spustí flashovací proces, který bude trvat několik minut. Během upgradování firmwaru dejte pozor, aby jste omylem nevytáhli USB kabel, to by mohlo vaši MPxku trvale poškodit.

5) Po dokončení upgradu se telefon vypne, vytáhněte kabel a klikněte na Finish. Vložte zpět baterii a zapněte telefon. Po chvilce se objeví informace o Master resetu. Potvrďte ji a vyčkejte dokud telefon nenaběhne.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku