Domů » Bleskovky » Motorola Moto X se v Evropě prodávat nebude, možná se dočkáme levnější verze

Motorola Moto X se v Evropě prodávat nebude, možná se dočkáme levnější verze

Brzy po oficiálním představení Motoroly Moto X se objevily informace o nedostupnosti novinky v Evropě. Stanoviska od samotného výrobce jsme se nedočkali, mezi důvody však může patřit nízká výrobní kapacita nebo rozdílný trh oproti tomu americkému. Zprávu do světa vypustil mluvčí britského zastoupení Motoroly, avšak jedním dechem dodal, že společnost evropský trh neopouští.

 

Podle něj je totiž Moto X prvním z řady „X“ zařízení a připravuje se také nová, levnější varianta, která by se již mohla dostat i na starý kontinent. Prozatím se ale budeme muset spokojit se spekulacemi, jelikož jakékoliv bližší informace nejsou k dispozici.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

18 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Kromě SW výbavy a možné personalizaci, není po stránce hardware výbavy Moto X moc výhodný telefon.

  Cena Moto X ve volném prodeji (bez úvazku u operátora) je dost vysoká uvádí se okolo 600$. Tedy ještě více ořezaný telefon bude velice nezajímavý telefon, který by cenově potkával HTC One Mini a S4 mini s horším hardware. To by byl hodně špatný telefon cena\výkon

  • Nesnáším hňupy (neregistrovaný)

   Bla bla bla. A co ty čipy na zpracování hlasu a podobně, to už ti uniklo joudo co.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   A kdo říká, že ořezaná verze pro Evropu ten chip bude mít?

   Ten telefon za 600$ je drahý i kdyby měl hodinky s vodotiskem

  • Martin (neregistrovaný)

   Navíc si myslím že to nebude osekaná verze, bude jen levnější. Bez té možnosti personalizace. Prostě bude jen černá a bíla. Jinak to bude stejný telefon, tím výrobní náklady budou znatelně menší. Doufám

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Pokud se vyrábí Moto X přímo v USA výrobní náklady pro export do Evropy ještě vyšší.

   Náklady by byli nižší pokud to nebude Moto X z USA, ale nějaké „Moto EX“ ( eu) vyráběné v asii.

   Berte drobné náklady věci jako EU nabíječka a „odladění“ a testaci pro EU 2G~3G sítě přes vyšší náklady jako soulad záručních podmínek s EU a ClO a evropské DPH

  • Cikáda (neregistrovaný)

   Vysvětlete mi prosím, v čem má Samsung Galaxy S4 mini a HTC One mini horší hardware??! Motorola má lepší. Tak se nejdřív podívejte, než něco napíšete

  • Cikáda (neregistrovaný)

   *…. a HTC One mini lepší hardware…

   Chybička se vloudila. :D

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To jsem moc kostrbatě napsal. je to že MotX má stejnou cenu a horší HW než OneM a S4M

  • Cikáda (neregistrovaný)

   A já zase asi moc kostrbatě odpověděl. MotoX má LEPŠÍ hardware než HTC one.mini a Samsung Galaxy S4 mini.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Dost těžko Moto X je dost předražený plastový mobil. HW je vyšší střední třídy za cenu highendu.

   Oba S4M i OM jsou lehčí. S4M má větší úložný prostor. OM je z kvalitnějšího materiálu. Oba S4 i OM má jí podporu standardů pro 3G které se používání v Evropě.

   [odkaz]

   [odkaz]

  • Cikáda (neregistrovaný)

   Moto X má výkonnější SoC, má dva přidané procesory, cenu pod 12 tisíc. Bude mít Google edition. Oproti SGS4mini má lepší displej a oproti HTC mini vyšší varianta ii vyšší paměť.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Pod dvanác právě ne. Cena600$ je bez CLA, DPH a ceny dopravy. Do evropy se dovážet nebude, takže bez celního podvodu na cenu pod 12 zapomeňte.

   15500,- s odřenýma ušima a budete rád. A to ještě nebudete mít OS v čestině a převděpodobně bude chybět i česká klávesnice a to se za 15,5 opravdu vyplatí…..

  • Cikáda (neregistrovaný)

   Cena je ~575$. Bez DPH. Srovnáváme oficiální distribuce. Já nikde nenapsal, že si to budu dovážet. Za 2, napsal jste komentář, že i kdyby se sem dostala tak je horší než HTC a Samsung. Což je blbost! Kdyby se sem dostala, tak bude stát maximálně 13,5 tisíce. A funguje i na 3G v Evropě, tak nepište bludy.

  • Cikáda (neregistrovaný)

   Opravdu nevím co proti MX máte. Sám jste napsal, že cenu mají stejnou. (MX, SGS4 mini a HTC One mini) Pak jste napsal, že ne. To s těmi sítěmi jste taky napsal hezký. O tom hardwaru ani nemluvě. Nemusí se Vám líbit, ale nepomlouvejte. Děkuji.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   V tom případě tahle „hádka“ neměla cenu. Protže můj pohled na věc je poměr cena\výkon pokud bych si Moto X koupil.

   Moto X je opravdu hezký telefon , ale za to nadšení si jí člověk nekoupí. Cena za individuální dovoz se myslím nevyplatí , proto jí srovnávám s S4M a OM.

  • Cikáda (neregistrovaný)

   Přečtěte si prosím, ještě jednou a pořádně, Vaše první dva příspěvky.

 2. No ono i kdyby se prodával, tak například jeho hlavní feature, tedy bezdotykové ovládání hlasem by tady bylo na dvě věci, vzhledem k tomu, jak tady funguje google now. Někdy si fakt říkám, že žít v USA by nebylo tak špatný .D

  • Martin P. (neregistrovaný)

   žít v USA by nebylo tak špatný…. ….jasně zboží se nám tam zdá neskutečně levné a díval jste se kolik by vás taky stála obyčejná návštěva zubaře , nebo jiného obyčejného doktora…. Vše jsou spojené nádoby , když se někde ubere někde se přidá.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).