Domů » Bleskovky » Motorola Moto X nabídne laminované Magic Glass a hliníkovou šasi

Motorola Moto X nabídne laminované Magic Glass a hliníkovou šasi

O nadějném smartphonu Motorola Moto X jsme vás již několikrát informovali, je známý vzhled i pravděpodobné specifikace očekáváné novinky. Na internet se ale dostaly i nové zajímavé detaily ohledně konstrukce; prvním z nich je nasazení speciálního krycího sklíčka displeje, který výrobce nazval Magic Glass. Nejedná se sice o nějakou převratnou novou technologii, ale dé facto jen o upravenou verzi Gorilla Glass, i přesto ale tato inovace stojí za zmínění. Samotné ochranné sklo bude totiž ještě navíc laminováno speciálním polymerem, který pokryje nejen displej, ale celou přední stranu zařízení a přejde plynule i na boční strany. Díky této úpravě by telefon měl jednak vypadat úhledněji a tvořit dojem jednolité skleněné plochy, zároveň by však měl z té praktické stránky minimalizovat spoje mezi součástkami a zajistit tak pevnější konstrukci.

Odolnost chystané Motoroly má dále podpořit laminovaná hliníková „kostra“, která bude zároveň i dostatečně lehká. O konektivitu se postará rovnou pět antén – duální LTE (pro větší rychlost a lepší signál), dále obligátní 2G/3G čip, GPS, Bluetooth a WiFi. Doufejme tedy, že výrobce nebude dlouho otálet a brzy nám Moto X představí oficiálně, my se už v redakci těšíme, kdy nám tato novinka dorazí na recenzi.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

4 komentářů

  1. Velda (neregistrovaný)

    Tak pět antén je pěkně málo na to, že mají obshospodařovat 6 technologií. Pokud je pravda, že Bluetooth a Wi-Fi je dohromady, tak bude milé překvapení až člověk zjistí, že jelikžo po BT přenáší soubor, nemůže jít na internet přes Wi-Fi.

    Nebo mi snad vysvětlete, jak to může být ošetřeno.

    U spojeného 2G a 3G vysílače to nevadí, protože hovor může jet i přes 3G…

  2. LivingLegend

    Na moto X jsem moooooc zvedavej ale servisovat bych to nechtel. Kdyz se to cele zalije laminem :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).