Domů » Bleskovky » Motorola Moto X bude zřejmě představena 1. srpna (aktualizováno o nový snímek)

Motorola Moto X bude zřejmě představena 1. srpna (aktualizováno o nový snímek)

Zdá se, že představení tajemné Motoroly Moto X bychom se mohli dočkat už 1. srpna. Napovídají tomu fotografie z uniklé reklamní kampaně, která dává „sbohem a šáteček“ staré tváři Motoroly a vítá její novou podobu. A právě k této příležitosti se skvěle hodí i premiéra nového modelu, kterým by se měla stát právě Moto X.

  

  

Motorola Moto X ale nebude lákat na žádné extrémní hardwarové parametry, podle starších úniků bychom se měli dočkat HD displeje (zřejmě s úhlopříčkou 4,3″), dvoujádrového procesoru Qualcomm Snapdragon MSM8960 s taktem 1,7 GHz, 2 GB operační paměti RAM a 16GB interního úložiště (zřejmě bez možnosti dalšího rozšíření). Pro fotografování bude připraven 10Mpx snímač, na přední straně nad displejem pak nebude chybět 2Mpx kamerka pro videohovory.

Vzhledem k předešlé akvizici Motoroly Googlem asi nikoho nepřekvapí přítomnost poslední verze operačního systému Android 4.2.2. Pokud dostane adekvátní cenu a výkonnou baterii ze současných telefonů Motorola, mohlo by se jednat o úspěšné zařízení.

Hardwarová tlačítka pod displejem nehledejme, spokojit se budeme muset s těmi softwarovými, které budou přímo součástí displeje. Zatím nevíme, zda se Moto X nebude prodávat pouze v USA, ale doufejme, že se později dočkáme i v České republice.

Jiří Hrma