Domů » Bleskovky » Motorola Moto G bude nově dostupná v Google Play edici

Motorola Moto G bude nově dostupná v Google Play edici

Pokud žijete v zemi, kde lze nakupovat zařízení z Obchodu Play, pak máte na výběr mezi několika špičkovými smartphony a tablety za velmi výhodné ceny. Od nynějška je možné si zde zakoupit i Google edici Motoroly Moto G a to za stejnou cenu jako ve volném prodeji. Jde tedy o 179 USD (3 600 Kč) za 8GB variantu resp. 199 USD (4 000 Kč) za 16GB variantu. Bohužel se tato skutečnost týká pouze amerického trhu, kde je navíc smartphone blokován pro využití pouze u operátorů T-Mobile nebo AT&T.

 

U dosud představených Google Play edicí různých smartphonů (namátkou Samsung Galaxy S4, HTC One) byla zásadním rozdílem oproti jejich běžným verzím přítomnost čistého Androidu místo systému upraveného výrobcem. Motorola Moto G má ale v základní verzi Android takřka neupravený a dokonce je pro ni již dostupný update na Android 4.4 „KitKat“. Aktualizace budou u Google Play edice nejspíše o něco rychlejší, jiné zásadní změny zde ale nehledejte.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

7 komentářů

 1. V cene do 200 dolárov bezkonkurenčný telefón.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Bezkonkurenční? V čem ! Malý nevýměnný akumulátor? Průměrný až podprůměrný foťák? Gplay edice blokována jen na T-Mobile USA nebo AT&T USA? Bez překladu na SK a CZ jazyk = aplikace se budou instalovat automaticky v Ang.? Bez slotu na SD kartu? atd.

   Bezkonkurenční není, je to jeden z mnoha průměrných telefonů, kde ta nedostatkovost, vytváří punc exkluzivity. Po stránce hw už je pozadu.

  • Možná si tě s někým pletu (pak se omlouvám), ale nejsi náhodou velký obhájce iPhonů? Ty mají také nevýměnný akumulátor, průměrný foťák (možná lehce nad, ale nic extra) a bez slotu na kartu? :D No a do 200 dollarů má jeho cena taky daleko :D

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Sem, taky Moto G není iPhon, tak nebudu ho rovnat s iPhonem.

   Co třeba takový LG Optimus L9 II. Má větší LCD, při menších rozměrech celého telefonu. Je i lehčí. atd… Nebo ZTE Nubia Mini?

  • mceza:lol, foťák iPhone dlouhodobě patří řekněme do top 5 (v konkurenci stovek přístrojů) a prej „možná lehce nad průměr“:-)

   Možná si tě pletu (pak se omlouvám), ale nejsi náhodou velký iPhone pomlouváč a obhájce čehokoli s WP?

  • Pleteš. Čehokoli rozhodně ne. A i Lumiím občas nadávám. Třeba mi chybí nástupce mé 920 – 1020 nemá bezdrátové nabíjení a má AMOLED a 1520 je velká jak kamion.

   Osobně mám rád jen 920 a 520.

   Ostatní Lumie mi moc nesedí a o HTC a Samsungu ani nemluvím… ;)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   mceza: No jo řada Lumina x20 končí . Podle mně, bez náhrady nejvíc chybí nástupce Lumia 820.

   520,620,720 má náhradu. V nižších patrech 525 a 625 to jistí, jenže za 820 nikoliv.

   I u 925 je to špatné, protože 32GB verze je jen pro pár operátorů takže né všem je 920ce nástupce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).