Motorola HC700: Robustní PocketPC jde do prodeje

Motorola HC700V říjnu loňského roku jsme vás informovali o tom, že Motorola připravuje nové PocketPC, které je určeno především pro práci v terénu, čemuž samozřejmě odpovídá i na první pohled robustní konstrukce. O nové Motorole HC700 se toho dříve moc nevědělo, avšak před několika dny jej Motorola oficiálně uvedla do prodeje a spolu s tímto krokem konečně vyplavaly dlouho tajené technické specifikace.

I když toto PocketPC dostalo do vínku celkem rychlý procesor Intel Xscale s taktem 416Mhz (k dispozici bude i verze s 624Mhz procesorem), tak Motorola celkem zaspala dobu s výběrem verze operačního systému. V době, kdy jsou Windows Mobile 5.0 samozřejmostí a téměř žádný výrobce si do nového zařízení nedovolí starší verzi dát (pokud nepočítám Samsunga a jeho i300), je dle mého použití Windows Mobile 2003SE Phone ed. velkým krokem zpět, škoda. I když na druhou stranu, například na stavbě bude takovému stavbyvedoucímu asi celkem jedno, že tam nemá aktuální OS, ovšem i tak bych u HC700 viděl raději Windows Mobile 5.0.

HC700 bude dostupná v několika paměťových variantách, konkrétně bude Motorola nabízet modely s 64MB RAM a 64MB ROM, dále s 64MB RAM a 128MB ROM a pro náročné bude určen model se 128MB RAM a 128MB ROM. škoda, že různé kombinace velikostí ROM nenabízejí u svých modelů jiný výrobci, jelikož to mi přijde jako velmi dobrý nápad.

Displej zařízení je dotykový s úhlopříčkou 3.5″ a nabízí klasické rozlišení 240×320 px při 65k barvách. Dále robustní Motorola nabízí scanner HHP Adaptus (CMOS, snímá při rozlišení 752×480 px). S HC700 můžete telefonovat v klasických GSM sítích. Nechybí samozřejmě podpora GPRS a u tohoto modelu potěší i podpora Wi-Fi standardu 802.11b nebo Bluetooth ve verzi 1.2.

Slot pro paměťové karty je typu MiniSD. Jak je patrné z přiložených fotografií, Motorola HC700 má i vlastní klávesnici, která čítá rovných 40 kláves. Toto pracovní PocketPC má určitě velkou šanci uspět, jelikož řada pracovníků hledá přesně takové odolné zařízení, kterým Motorola HC700 bezesporu je. Další informace naleznete na oficiálních stránkách Motoroly.

Oficiální fotografie:
1

Aktualizováno: Server MSmobiles informoval, že Motorola by měla u tohoto modelu v budoucnosti podporovat i aktuální Windows Mobile 5.0, i když osobně jsem k této informaci trochu skeptický, všichni moc dobře víme, jak tomu bylo v případě Motoroly MPx200 a především pak MPx220.

Zdroj: MSmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku