Domů » Články » Motorola HC700: Robustní PocketPC jde do prodeje

Motorola HC700: Robustní PocketPC jde do prodeje

Motorola HC700V říjnu loňského roku jsme vás informovali o tom, že Motorola připravuje nové PocketPC, které je určeno především pro práci v terénu, čemuž samozřejmě odpovídá i na první pohled robustní konstrukce. O nové Motorole HC700 se toho dříve moc nevědělo, avšak před několika dny jej Motorola oficiálně uvedla do prodeje a spolu s tímto krokem konečně vyplavaly dlouho tajené technické specifikace.

I když toto PocketPC dostalo do vínku celkem rychlý procesor Intel Xscale s taktem 416Mhz (k dispozici bude i verze s 624Mhz procesorem), tak Motorola celkem zaspala dobu s výběrem verze operačního systému. V době, kdy jsou Windows Mobile 5.0 samozřejmostí a téměř žádný výrobce si do nového zařízení nedovolí starší verzi dát (pokud nepočítám Samsunga a jeho i300), je dle mého použití Windows Mobile 2003SE Phone ed. velkým krokem zpět, škoda. I když na druhou stranu, například na stavbě bude takovému stavbyvedoucímu asi celkem jedno, že tam nemá aktuální OS, ovšem i tak bych u HC700 viděl raději Windows Mobile 5.0.

HC700 bude dostupná v několika paměťových variantách, konkrétně bude Motorola nabízet modely s 64MB RAM a 64MB ROM, dále s 64MB RAM a 128MB ROM a pro náročné bude určen model se 128MB RAM a 128MB ROM. škoda, že různé kombinace velikostí ROM nenabízejí u svých modelů jiný výrobci, jelikož to mi přijde jako velmi dobrý nápad.

Displej zařízení je dotykový s úhlopříčkou 3.5″ a nabízí klasické rozlišení 240×320 px při 65k barvách. Dále robustní Motorola nabízí scanner HHP Adaptus (CMOS, snímá při rozlišení 752×480 px). S HC700 můžete telefonovat v klasických GSM sítích. Nechybí samozřejmě podpora GPRS a u tohoto modelu potěší i podpora Wi-Fi standardu 802.11b nebo Bluetooth ve verzi 1.2.

Slot pro paměťové karty je typu MiniSD. Jak je patrné z přiložených fotografií, Motorola HC700 má i vlastní klávesnici, která čítá rovných 40 kláves. Toto pracovní PocketPC má určitě velkou šanci uspět, jelikož řada pracovníků hledá přesně takové odolné zařízení, kterým Motorola HC700 bezesporu je. Další informace naleznete na oficiálních stránkách Motoroly.

Oficiální fotografie:
1

Aktualizováno: Server MSmobiles informoval, že Motorola by měla u tohoto modelu v budoucnosti podporovat i aktuální Windows Mobile 5.0, i když osobně jsem k této informaci trochu skeptický, všichni moc dobře víme, jak tomu bylo v případě Motoroly MPx200 a především pak MPx220.

Zdroj: MSmobiles

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. docela se mi libi, ale zatim jsem nikde nenasel vetsi fotky. Osobne me v odkazu velmi zaujal VAIO UX Micro PC… jen ta predbezna cena je kruta

  2. Priste asi zvolim jiny nazev bleskovky

  3. jenze by si mohl vedet, ze ty WM5 pro MPx200 nejsou oficialni od Motoroly (ta na to proste kasle)… proto ten posledni odstavec

  4. jj v poho… ona ta mpx200 je vubec legendarni (a ac je 220ka hodne rozsirena, tak na mpx200 se proste nikdy v popularite nedotahne). Ukazte mi ve svete jiny telefon, na ktery existuje jedna oficialni verze Windows Mobile (ted nemyslim cisla romek, ale proste WM2002) a daji se do nej diky komunite dostat i ostatni verze (2003, 5.0) ! Je to legenda

  5. mpx200 je the best

  6. …tim by mohl byt treba prave chystany (asi az v cervenci) Qtek 8500

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).