Domů » Bleskovky » Moto X4 znovu představena, tentokrát jako součást projektu Android One

Moto X4 znovu představena, tentokrát jako součást projektu Android One

Společnosti Google a Motorola znovu představily smartphone Moto X4, který jsme již viděli na začátku měsíce na veletrhu IFA v Berlíně. Tentokráte se ale jedná o edici Android One, která s sebou přináší několik benefitů.

Tím hlavním je bezpochyby podpora, kterou Google slibuje minimálně po dobu dva roky z hlediska aktualizací operačního systému, a tři roky z hlediska bezpečnostních záplat; nová Moto X4 se tak může těšit nejen na Android Oreo (ten dostane do konce roku), ale i na budoucí Android „P“. Kromě toho se stává vůbec prvním telefonem mimo řady Nexus a Pixel, které bude Google podporovat ve své „operátorské“ službě Fi (více informací). Moto X4 je jinak slušně vybavený smartphone střední třídy s duálním fotoaparátem, přečíst si o něm můžete v našem předchozím článku.

Moto X4 oficiálně: slušně vybavená střední třída se zvýšenou odolností

Cena Android One verze je stanovena na 399 dolarů (asi 8 700 korun bez DPH), zda se dostane i na náš trh, je prozatím nejisté. Zdá se však, že nová generace smartphonů řady Android One má slušné ambice nahradit telefony Nexus u uživatelů, kteří touží po cenově dostupném smartphonu s čistým a aktualizovaným Androidem; s řadou Pixel totiž Google míří velmi vysoko, a to jak výbavou, tak hlavně cenou.

Masivní únik chystaného hardwaru Google: Pixel 2 & 2 XL, Pixelbook a Home Mini

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Jestli to klapne a doleze to k nám tak budu slavit, konečně zase „nexus“ pro normální lidi

  2. Xiaomi mi A1 mas to iste cca za polovicu. Su tam drobne rozdiely vo vybave ale obidva su andriod one. Najvacsi rodiel je v cene..

  3. Těším se na chystané modely ať pod značkou MOTO, nebo Motorola, kterou Lenovo jídla zase vzkřísit, trvalo jim to dlouho ale konečně pochopili, že lidi chtějí Motorolu.
    Zatím mě však žádný nabízeny model nepřesvědčil abych stávající MotoX 2nd (2014) opustil a přešel na něj.
    Chtěl bych MotoX2018 třeba se dočkám.
    Chci stejně zpracovány a hw nabuseny/vyladěný model jako zmíněný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).