Domů » Bleskovky » Masivní únik chystaného hardwaru Google: Pixel 2 & 2 XL, Pixelbook a Home Mini

Masivní únik chystaného hardwaru Google: Pixel 2 & 2 XL, Pixelbook a Home Mini

Společnost Google bude 4. října představovat nový hardware, přičemž kromě očekávané druhé generace smartphonů Pixel se dočkáme ještě dalších zařízení.

Pixel 2 a Pixel 2 XL

Nejprve se ale pojďme podívat na uniklé rendery chystaných smartphonů. Přestože každý z nich bude vyrábět jiná společnost (malý Pixel bude od HTC, velký od LG), u rýsovacího prkna stáli inženýři Google, takže design obou telefonů bude velmi podobný.

Google Pixel 2

Stejně jako u loňské generace budou záda materiálově rozdělena – spodní část bude kovová a horní skleněná, horní proužek však bude užší. Fotoaparát bude u obou modelů pouze jednočočkový, kromě něj se bude na zádech nacházet čtečka otisků prstů. Menší z Pixelů má dorazit v černé, stříbrné a modré, u většího máme zatím potvrzenou bílou a černou.

Google Pixel 2 XL

Nové Pixely má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 835, na výběr bude hned několik paměťových variant, které si Google nechá patřičně zaplatit. Pixel 2 s 32GB pamětí má přijít na 649 dolarů (asi 14 tisíc bez DPH), dvojnásobné úložiště bude ještě o 100 dolarů dražší (asi 16 300 korun bez DPH). Pixel 2 XL bude na výběr v kapacitách 64 a 128 GB, menší přijde na 849 USD (asi 18 500 korun bez DPH), větší pak na 949 USD (asi 20 700 korun bez DPH).

Pixelbook

Nové telefony má doprovodit i zbrusu nový konvertibilní Chromebook, který má konkurovat Surface Laptopu, a to jak výbavou, tak i cenou. Zařízení má mít otočnou konstrukci a dotykový displej s poměrem stran 3:2, který bude možné ovládat nejen prsty, ale i dokoupitelným originálním stylusem.

Hardwarovou výbavu Pixelbooku bohužel neznáme, počítáme však s použitím 8. generace procesorů od Intelu. Cena zařízení má startovat na 1 199 dolarech (asi 26 tisíc korun bez DPH) za 128GB verzi a končit na vysokých 1 749 dolarech (asi 38 100 korun bez DPH) za variantu s 512GB SSD.

Google Daydream Headset

Dalším připravovaným zařízením je nová náhlavní souprava pro virtuální realitu Google Daydream. Podle renderu vypadá podobně jako její přechůdce, změny tak budou zřejmě pouze kosmetické, například v pohodlí při nošení. Helma dorazí v černé, šedé a červené barvě a přijde na 99 dolarů (asi 2 200 korun bez DPH).

Google Home Mini

Posledním uniklým zařízením je zmenšený chytrý reproduktor Google Home ve tvaru puku poháněný službou Google Assistant. Reproduktor má být k dispozici v černé, šedé a červené barvě za cenu 49 dolarů (asi 1 100 korun bez DPH).

 

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments