Domů » Bleskovky » Moto X4 oficiálně: slušně vybavená střední třída se zvýšenou odolností

Moto X4 oficiálně: slušně vybavená střední třída se zvýšenou odolností

Lenovo dnes představilo nový přírůstek do své smartphonové rodiny, model Moto X4. Písmeno „X“ dříve u telefonů Moto označovalo vlajkové modely, těm však nyní patří písmeno „Z“ a uvolněné „X“ si nyní bere na svůj štít slušně vybavený smartphone střední třídy. Sice mu chybí podpora přídavných modulů, to ale neznamená, že nemá co nabídnout.

Moto X4 na první ani druhý pohled žádný šok nezpůsobí, jedná se o smartphone s klasickým Moto designem, který vídáme již několik let. Na telefonu nenajdeme žádné ostré hrany, vše je zaoblené pro pohodlné držení v ruce. Výrazně zakřivené jsou především záda telefonu vyrobená z odolného skla Gorilla Glass, které pokrývá i displej na čelní straně; rám telefonu je pak z eloxovaného hliníku. Moto X4 splňuje odolnostní certifikaci IP68, takže mu příležitostné namočení do vody nijak nebude vadit.

Displej telefonu disponuje úhlopříčkou 5,2″ a Full HD rozlišením, pod ním se nachází domovské tlačítko se čtečkou otisků prstů, nad ním pak 16Mpx kamerka s adaptivním režimem pro fotografování selfies za nízkého osvětlení. Hlavní fotoaparát je duální, tvoří jej kombinace 12 a 8Mpx snímačů, jejichž spolupráce dokáže vytvořit bokeh efekt, případně selektivně vybírat, které části snímku zůstanou barevné, a které černobílé. Přítomnost dvou čoček se zároveň stará o rychlé ostření, a to i při slabém osvětlení.

Moto X4 pohání čipset Qualcomm Snapdragon 630 v přítomnosti 3 nebo 4 GB RAM. Pro ukládání dat bude sloužit vnitřní paměť s kapacitou 32 nebo 64 GB, případně paměťová karta. Výdrž telefonu bude mít na starosti akumulátor s kapacitou 3 090 mAh, k jehož dobíjení poslouží USB-C konektor. Díky přiložené TurboPower nabíječce dobijete telefon z nuly pro 6 hodin výkonu za pouhou čtvrthodinu.

Moto X4 dorazí na trh s operačním systémem Android 7.1.2 s integrovanou hlasovou asistentkou Amazon Alexa. Telefon bude nabízen v černé a modré barvě, doporučená cena pro Evropu je stanovena na 399 EUR (asi 10 500 korun). Telefon bude dostupný již v září.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).