Moto G a Moto X dostaly za porušení patentu červenou kartu na německém trhu

Jako blesk z čistého nebe se objevila zpráva o tom, že Motorola obdržela od soudu v Mannheimu zákaz prodávat na německém trhu modely Moto G (recenze) a Moto X (recenze). Důvodem je porušení patentu týkajícího se designu antén zaregistrovaného německou společností LPKF. Ta se zabývá například výrobou obvodů či laserových svářečů. Pro výrobce se jedná o velkou čáru přes rozpočet, jelikož německý trh je v rámci Evropy tím nejdůležitějším a nyní z něj musí stáhnout jak vlajkovou loď Moto X, tak i svůj klíčový model Moto G.

 

Je to přitom jen pár dní zpět, kdy byl u našich západních sousedů spuštěn konfigurátor Moto Maker, který umožňuje přizpůsobit si vzhled modelu Moto X k obrazu svému. Mimo samotný zákaz prodeje musí Motorola LPKF odškodnit blíže neurčenou částkou. Nyní je otázkou, zdali začne německá společnost vymáhat patent i v dalších zemích. Pak by se pro Motorolu potenciálně mohlo jednat o vskutku závažný problém.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku