Moto E oficiálně: Nízká cena, odolnost vůči vodě a vyměnitelné kryty

Aktualizováno 13. května, 9:45

Motorola na tiskové konferenci v Londýně za několik okamžiků představí levný model Moto E. V Indii na londýnskou premiéru nepočkali a telefon ukázali s předstihem, a to rovnou na oficiálním webu Motoroly. Původní specifikace se potvrzují  – telefon pohání dvoujádrový procesor od Qualcommu s taktem 1,2 GHz, o zobrazování se stará 4,3″ qHD displej, který kryje Gorilla Glass 3. generace. Operační systém Android 4.4.2 má k dispozici 1 GB RAM, který doplňuje 4GB interní úložiště a nezapomnělo se ani na slot pro pam. karty microSD.

Hmotnost telefonu je 142 gramů, celkové rozměry 124,8 x 64,8 x 12,3 mm. Kromě klasické varianty bude na vybraných trzích dostupná i dualSIM verze, obě ale bez podpory LTE. Fotoaparát má rozlišení 5Mpx a postrádá přisvětlovací diodu. Kapacita akumulátoru je 1980 mAh. V Indii byla doporučená cena stanovena na v přepočtu 2 330 Kč, prodávat se dále bude ve Velké Británii, Brazílii, Mexiku, Španělsku a Kanadě. S oficiální distribucí v České republice nepočítejme. Kromě vyměnitelných zadních krytů telefon zaujme také odolností vůči stříkající vodě. Více už o novince prozradí přiložené video.

Původní článek

Motorola by 13. května na tiskové konferenci v Londýně měla představil levnější verzi (už tak levného) modelu Moto G. Moto E bude cílit na začínající uživatele – za spekulovanou cenu okolo 105 USD (2 100 Kč) má nabídnout 1,2 GHz dual-core procesor Snapdragon 200, 4,3″ displej s qHD rozlišením, 1 GB RAM, 4GB interní úložiště a 5Mpx fotoaparát, o přítomnosti slotu na pam. karty se nehovoří. Samozřejmostí pak bude přítomnost čistého Androidu 4.4.2 KitKat.

Brazilský prodejce Fastshop omylem pubikoval několik produktových snímků, díky kterým víme, že Moto E bude kromě černé a bílé verze dostupná i ve veselejších odstínech – červené, zelené, žluté, fialové. Zatím nevíme, zda budou zadní kryty odnímatelné.Motorola Moto G a Motorola Moto E

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku