Domů » Bleskovky » Nová generace hodinek od Motoroly nabídne GPS a dvě různé velikosti (videopohled z IFA)

Nová generace hodinek od Motoroly nabídne GPS a dvě různé velikosti (videopohled z IFA)

Na stánku Lenova jsme nemohli vynechat prezentaci chytrých hodinek Moto 360 druhé generace. Ty v porovnání s čerstvou konkurencí od Samsungu či Huawei působí daleko mohutnějším dojmem. Může za to displej s úhlopříčkou 1,56” a rozlišením 360 x 330 pixelů. Pro útlejší zápěstí si výrobce připravil zmenšenou variantu s 1,37” panelem, který je primárně určen pro dámskou část obecenstva. V obou případech je displej kryt sklem Gorilla Glass třetí generace. Hodinky jsou pak odolné vůči prachu a vodě s certifikací IP67. A díky nedávno vydané aplikaci pro iOS hodinky budou fungovat i s jablečnými telefony.

Moto 360 (2. generace, 2015): První pohled z IFA

Slušná hardwarová výbava

Hodinky pohání procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz, operační paměť má kapacitu 512 MB a vnitřní úložiště je 4GB. Senzorová výbava zahrnuje gyroskop, akcelerometr a snímač tepové frekvence, bezdrátovou konektivitu zajišťuje dvojlístek Wi-Fi a Bluetooth 4.0.

Díky operačnímu systému Android Wear v nejnovější verzi není, mohou hodinky plnohodnotně fungovat i bez spárovaného telefonu pouze na Wi-Fi. S velikostí hodinek se mění i kapacita baterie, u menšího modelu je 300 mAh, u většího 400 mAh. Vzhledem k variabilitě velikostí a pásků zařadila Motorola svoje hodinky do programu Moto Maker, tudíž si každý zájemce může navrhnout svoji kombinaci.

  

Tělo může mít černou, zlatou, stříbrnou a růžovou barvu, pásky pak mohou být kovové či kožené. Pro sportovce připravila Motorola i outdoorovější variantu svých hodinek. Vnitřní výbava zůstává stejná, mění se však vzhled a materiál, který je v tomto případě silikon. Ten má výhodu v odvádění vlhkosti větší odolnosti. Sportovní verze hodinek jako jediná disponuje GPS modulem pro přesné sledování polohy a rychlosti bez nutnosti připojeného smartphonu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Nemozem si pomôcť, ale tie Apple watch vyzeraju pri týchto novinkach ako lacné vietnamky. Síce sú všetky okrúhle na jedno kopyto, ale vyzeraju stokrát elegantnejšie ako apple.

  2. Hujahej to zvládnul i bez toho spodního ořezu displeje… to se motorole moc nepovedlo :(

    • Martin (neregistrovaný)

      Na druhou stranu mají Huawei vetší černé okolí okolo displeje. Podle mě osobně raději menší průměr hodinek a plošku pod displejem. I když se mi Moto líbí pořád myslím, že jsou smartwatch absolutně stupidní a nepotřebnou věcí. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).