Domů » Bleskovky » Monterra s Androidem: Pomocník pro všechny cestovatele a turisty od Garminu

Monterra s Androidem: Pomocník pro všechny cestovatele a turisty od Garminu

Garmin dnes představil kapesní zařízení Monterra, které je určené především pro cestovatele a turisty. Jedná se o zařízení s operačním systémem Android 4.1.2, ve kterém nenajdete telefonní modul, ale pouze podporu pro navigační řešení GPS & Glonass, 8Mpx fotoaparát s možností nahrávat fullHD video, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0 a technologie NFC a ANT+. O zobrazování se postará čtyřpalcový displej s dosud nespecifikovaným rozlišením (tipujeme WVGA nebo qHD).

Monterra se může pyšnit odolností vůči vodě a prachu (stupeň krytí IP67). Klasickou senzorovou výbavu (světelné čidlo, akcelerometr, gyroskop, tříosý kompas) dále doplní barometr, výškoměr a UV senzor.

V systému nechybí plnohodnotný Google Play, skrze který mohou uživatelé instalovat nové aplikace. Garmin bude v základu dodávat navigační program 3D MapMerge, který v sobě kombinuje klasické a topografické mapy celého světa + ptačí pohled ve vybraných zemích. Montera se začne celosvětově prodávat v průběhu třetího čtvrtletí za celkem vysokou cenu – 649 USD (12 800 Kč bez DPH), v USA bude k dispozici speciální evrze s mapami od Navtequ za 699 USD.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Pokud by měl stejnou odolnost při pádu z kola, jako můj starý GPSmap 60cx, který zvládl už tři pády při rychlosti 45kmh (a stále funguje), a měl taky stejnou výdrž na jedno nabití, dalo by se o něm uvažovat.

 2. Cena je nesmyslná.

  Nicméně, jaký je rozdíl mezi výškoměrem a barometrem?

  Snad to aspoň bude mít reflexní displej a třeba kit na AA/AAA napájení?

  ANT+ je potěšitelné, ale BT4.0 to evolučně nahrazuje. A to pro změnu zařízení nemá…

  • No, cena ač se zdá na poměry v odvětví smartphonů nesmysl, už taková není v odvětví GPS navigací. Tam jsou ty ceny úplně jinde, hlavně co se těch outdoorových týče.

 3. Teraz otázne ako to bude dá sa povedať fungovať v praxi ako často bude treba nabíjať. Za takú cenu..

 4. Taková škoda, že to nemá GSM/3G konektivitu.

 5. Neverim, ze by takove zarizeni mohlo byt v teto dobe uspech. Totalni propadak, ktery jeste nesjel z pasu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).