Domů » Bleskovky » Modelová řada Nexus skončí: Nahradit ji má Android Silver, tvrdí Evleaks

Modelová řada Nexus skončí: Nahradit ji má Android Silver, tvrdí Evleaks

Pokud čekáte na Nexus 6, nemáme pro vás příliš dobré zprávy. Google se údajně celou modelovou řadu Nexus chystá zaříznout a nahradit jej mají zařízení s označením Android Silver. Pro telefony a tablety s tímto označením má být charakteristické nejen to, že nabídnou čistý Android se zárukou rychlých aktualizací na novější verze, ale lákat mají i na velmi výkonný hardware.


Ilustrační obrázek

V praxi by se tak v rámci modelové řady Android Silver měly na trhu objevovat vlajkové modely vybraných výrobců, pro low-endy a střední třídu místo nebude. Vše je zatím pouze na úrovni spekulací, nicméně Evleaks nás v poslední době utvrzuje o tom, že má velmi dobré zdroje a uvidíme tedy, jaké změny si pro nás Google připraví. Řada Android Silver má být také jakýmsi puncem kvality, ve vybraných zemích by Google dokonce měl otevřít speciální obchody s proškoleným personálem.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

11 komentářů

 1. Hmmm… další podivný krok. Nikdy jsem nepochopil na co kupoval tehdy Google Motorolu, když ji ani nevyužil k tomu, aby vyráběla Nexusy a pak ji prodal Lenovu.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  To Marty04:

  Důvodem byly patenty a knowhow.

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Projekt Silver ve mě moc důvěru nebudí. Myslím že výrobci budou podvádět a hlavně designová vytříbenost Nexuse se konat nebude. Např Samsung Sx je kýčovitý design aď tam nahrajete ROM jakou chcete.

  • Tony (neregistrovaný)

   Hlavne to bude za 2x vyššiu cenu ako je Nexus rada.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   No jak se to vezme Nexus 4 vs Optimus G nebyl tak velký rozdíl. Nexus 5 a G2 také… Ale co ostatní? Asi jo Samsung Silver od 15000,- za 16GB verzi 32GB již za 18

 4. kjsx (neregistrovaný)

  Hmm to bude zaujimave ale vratit sa k androidu neplanujem ten OS co pouzivam je podla mojho nazoru lepsi :)

 5. Velká škoda značky Nexus. V podstatě celá řada tabletů a telefonů byla velmi povedená a čistý Android je opravdu super. Uvidíme co přinese Silver.

  • Tony (neregistrovaný)

   Tak o tabletoch sa nehovorí, že by mali skončiť. Zatiaľ to vyzerá, že je zrušený Nexus 6, nie Nexus 8.

 6. standa (neregistrovaný)

  Tak je to docela logickej krok, jelikož jim v řadě nexus začaly docházet čísla (přespříští telefon by byl nexus 7, což už je ale tablet) takže jim zbejvá buď přidat nějaký další slovíčko vymyslet obšírnější název jako „Samsung Galaxy Tab 3 7.0“ nebo ubrat to číslo a prodávat zařízení označené jen „nexus“ a někam do závorky dát rok vydání, čimž by ale udělali zmatek jako htc s one x (one x+) a one… Přijít s novou řadou je asi nejrozumnější nápad.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Číselný označení Nexusů není výhrada, viz Galaxy Nexus nebo Nexus one. Další Nexus by se mohl klidně jmenovat Banana Nexus a nebude to ničemu vadit :)

 7. STANDA:

  To je ale hloupý názor. Opravdu se domníváš, že svou úspěšnou řadu ukončují jen proto, že jim došla slovní zásoba? Nikdo z nás do plánů Googlu zatím nevidí, ale ujišťuji tě, že důvod bude určitě jinde. Za vším hledej prachy…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).