Domů » Bleskovky » Signálu v metru se dočkáme již za několik týdnů, přesto nejásejme

Signálu v metru se dočkáme již za několik týdnů, přesto nejásejme

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) na nedávné tiskové konferenci oznámil, že spuštění signálu v tunelech metra je vzdálené jen několik týdnů. Než se však začnete radovat, musíme vás upozornit, že jde bohužel o velmi omezený start. Signál totiž bude dostupný nejprve pouze v úseku od Muzea po Vyšehrad. Jde tak o pouhé tři stanice na lince C, což asi moc lidí nepotěší.

Praha metro

Oficiálním důvodem omezeného spuštění je testování technologie. Nelze však pominout ani aspekt blížících se komunálních voleb.

Signál v metru a telefonování kdekoliv už za rok?

Během následujícího roku by však měla intenzivně pokračovat instalace vyzařovacích kabelů a související infrastruktury. Podle plánu priorit DPP tak údajně bude metro kompletně pokryto mobilním signálem v tunelech do konce roku 2019.

Mobilní signál je již dostupný nyní ve všech 61 stanicích, avšak ne vždy je použitelný pro kvalitní datové přenosy. Světlou výjimkou jsou „nové“ stanice na trase A, tedy úsek od Bořislavky po Nemocnici Motol. Zde je dostupný i LTE signál, a to včetně spojovacích tunelů.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments