Mobilní hra Marvel Snap slibuje svižnou karetní zábavu od tvůrců Hearthstone

MARVEL SNAP ANNOUNCEMENT

Marvel neztrácí dech, jak ostatně naznačují i průběžné kasovní výsledky filmového pokračování Dr. Strange, takže není divu, že se oblíbený superhrdinský vesmír neustále rozrůstá. Posledním titulem z něj je free-to-play karetní hra Marvel Snap pro počítače i mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS.

Zábava na pár minut

Marvel Snap je sběratelskou karetní hrou, která by vyjma populární licence měla v rámci žánru vybočovat především svižnou hratelností. Láká na ni i samotné oznamovací video, podle něhož lze běžné virtuální klání odehrát přibližně za tři minuty. Hráči své tahy navíc provádějí souběžně, čímž odpadá občas zdlouhavé čekání na soupeřův tah.

MARVEL SNAP | OFFICIAL ANNOUNCEMENT AND GAMEPLAY FIRST LOOK

Herní plán se skládá ze tří oblastí, přičemž k vítězství je třeba ovládnout vždy alespoň dvě z nich. Během zápasu lze použít speciální tah s názvem „snap“, který podle tvůrců sice představuje značné riziko, ale zároveň dokáže zvrátit průběh zápasu ve váš prospěch.

Superhrdinský Hearthstone?

Hra se v mnoha ohledech podobá svým žánrovým sourozencům v čele s populární karetní hrou Hearthstone od Blizzardu. Jednotlivé kartičky disponují útočnou a obrannou silou, případně různými schopnosti, které se aktivují například po zahrání dané karty. Balíčky se skládají pouze z 12 unikátních karet, přičemž hned po vydání jich bude k dispozici více než 150 s postavami z celého „mnohovesmíru“ Marvelu.

Vývoj má na starost herní studio Second Dinner, pro které jde sice o prvotinu, avšak zkušenosti tvůrcům rozhodně nechybí – tvůrčí tým se totiž skládá z autorů zmíněného Hearthstonu.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku