Mobilní data za starý telefon: Vodafone spustil zajímavou akci

V České republice je okolo osmi milionů telefonů, které už nikdo nepoužívá. Tak jako papír, plast a další materiály je možné samozřejmě i mobilní telefon ekologicky recyklovat.

Pokud se podíváme na materiálové složení mobilního telefonu, zjistíme, že zahrnuje nezanedbatelné množství vzácných kovů, jako je zlato či stříbro. Zlata je v jednom mobilním telefonu v průměru 25 miligramů a stříbra až desetkrát tolik. Při počtu 8 milionů nepoužívaných telefonů v Česku je to až 200 kilogramů zlata a 2 tuny stříbra.

Vyměňte starý telefon za novou službu

Vodafone se hlásí ke globálním Cílům udržitelného rozvoje, které se zaměřují i na odpovědnou výrobu a spotřebu. Proto nyní během měsíce května nabízí speciální akci. Lidem, kteří se rozhodnou přinést na pobočku nepotřebný mobilní telefon, nabídne na měsíc aktivaci Social Passu. Tato služba umožňuje zákazníkům operátora surfovat na nejrozšířenějších sociálních sítích bez započítávání do spotřebovaných dat.

Takto získané telefony poté Vodafone prostřednictvím partnerské firmy zrecykluje. Peníze z recyklace prý následně investuje do projektů, které s pomocí technologií zlepšují životní prostředí.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku