Domů » Bleskovky » Mobilní data za starý telefon: Vodafone spustil zajímavou akci

Mobilní data za starý telefon: Vodafone spustil zajímavou akci

V České republice je okolo osmi milionů telefonů, které už nikdo nepoužívá. Tak jako papír, plast a další materiály je možné samozřejmě i mobilní telefon ekologicky recyklovat.

Pokud se podíváme na materiálové složení mobilního telefonu, zjistíme, že zahrnuje nezanedbatelné množství vzácných kovů, jako je zlato či stříbro. Zlata je v jednom mobilním telefonu v průměru 25 miligramů a stříbra až desetkrát tolik. Při počtu 8 milionů nepoužívaných telefonů v Česku je to až 200 kilogramů zlata a 2 tuny stříbra.

Vyměňte starý telefon za novou službu

Vodafone se hlásí ke globálním Cílům udržitelného rozvoje, které se zaměřují i na odpovědnou výrobu a spotřebu. Proto nyní během měsíce května nabízí speciální akci. Lidem, kteří se rozhodnou přinést na pobočku nepotřebný mobilní telefon, nabídne na měsíc aktivaci Social Passu. Tato služba umožňuje zákazníkům operátora surfovat na nejrozšířenějších sociálních sítích bez započítávání do spotřebovaných dat.

Takto získané telefony poté Vodafone prostřednictvím partnerské firmy zrecykluje. Peníze z recyklace prý následně investuje do projektů, které s pomocí technologií zlepšují životní prostředí.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

10 komentářů

 1. Opět jen drzost a výsměch

  To co jinde je v paušálu neomezené je u nich předražené a ještě nutí chudáky někde sbírat staré krámy

 2. OT: Článek Proč je dobré u mobilů s Androidem používat antivir? PR s vypnutými komentáři a takovými bludy…

  Mám 100 chutí tento web vyhodit ze záložek…

  • Protože Android????

  • Protoze de8il aka uni ????

  • ze to pise zrovna troll s bazarovym androidom v cinskom krame bez aktualizacii.

  • Uni tva schopnost diskusne odstrelil sam sebe je nevidana, aneb jak byt za jeste vetsiho bIbce nez vcera…

  • Jirka: On je jednoduchá záležitost. :) Včera jsem ho skalpoval, dnes už také a počítám, že se ještě dnes najde nějaký článek, ke kterému přijde ukázat svoje „znalosti“ :D

 3. Takže když donesete do vodafonu telefon v ceně pár stovek tak vám k tomu „zdarma“ dají „neomezené“ používání whatsappu v ceně 99kč, které má reálnou cenu tak 2kč na měsíc…to je opravdu výhodné no. Na tom si zase operátor hezky namastí kapsu

 4. Třeba v TS Bohemia měli odpočet okolo 1000 Kč za starý telefon, tohle je opravdu výsměch zákazníkům… Kdyby ta data byla na rok, tak ani neceknu, ale tohle je fakt už moc…

 5. To jsou š…i! Mysleji si snad, že jsme národ ovcí!TM měl nedávno akci, že jste za starý telefon dostali malou powerbanku, ale tohle, to ať si vetknou do řitního otvoru!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).