Mnichovské muzeum designu zařadilo Xiaomi Mi Mix do svých sbírek

Světově uznávané mnichovské muzeum Die Neue Sammlung je nejstarším muzeem designu na světě a stará se o největší sbírku exponátů týkajících se průmyslového a produktového designu. Do jeho sbírek nyní přibyl nový exponát, kterým se stal originální Xiaomi Mi Mix, telefon který pomohl odstartovat „mánii“ bezrámečkových displejů.

Mnichovské muzeum je sice zřejmě nejslavnější místo, kde je výrobek Xiaomi vystavován, ale není jediné. Před ním už totiž Mi Mix do svých sbírek zařadilo finské muzeum designu a slavné pařížské Pompidouovo centrum. V poslední době se dokonce objevily hlasy, aby telefon jako exponát zařadilo i čínské Národní muzeum, ovšem někteří oponují, že v domovské Číně lze zařazení do sbírek dosáhnout štědrým sponzorským darem.

Xiaomi Mi Mix

Pro Xiaomi je to každopádně velká pocta, neboť se tím potvrzuje postupný přerod od levné značky k firmě schopné produkovat celosvětově konkurenceschopné a v tomto případě dokonce i směr udávající výrobky.

Tip: Podrobné parametry Xiaomi Mi Mix (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Nelze si však nevšimnout, že ve všech zmiňovaných muzeích je zařazena první generace smartphonu z řady Mi Mix — ta druhá totiž už zdaleka tak revolučně nepůsobí, což je dáno ústupky v designu ve snaze zlepšit uživatelskou přívětivost zařízení. Toto si jistě uvědomují i v Xiaomi a tak existuje slušná naděje, že by mohli dávat na design (alespoň u svých vlajkových lodí) ještě větší důraz, než doposud.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku