Domů » Bleskovky » Mnichovské muzeum designu zařadilo Xiaomi Mi Mix do svých sbírek

Mnichovské muzeum designu zařadilo Xiaomi Mi Mix do svých sbírek

Světově uznávané mnichovské muzeum Die Neue Sammlung je nejstarším muzeem designu na světě a stará se o největší sbírku exponátů týkajících se průmyslového a produktového designu. Do jeho sbírek nyní přibyl nový exponát, kterým se stal originální Xiaomi Mi Mix, telefon který pomohl odstartovat „mánii“ bezrámečkových displejů.

Mnichovské muzeum je sice zřejmě nejslavnější místo, kde je výrobek Xiaomi vystavován, ale není jediné. Před ním už totiž Mi Mix do svých sbírek zařadilo finské muzeum designu a slavné pařížské Pompidouovo centrum. V poslední době se dokonce objevily hlasy, aby telefon jako exponát zařadilo i čínské Národní muzeum, ovšem někteří oponují, že v domovské Číně lze zařazení do sbírek dosáhnout štědrým sponzorským darem.

Xiaomi Mi Mix

Pro Xiaomi je to každopádně velká pocta, neboť se tím potvrzuje postupný přerod od levné značky k firmě schopné produkovat celosvětově konkurenceschopné a v tomto případě dokonce i směr udávající výrobky.

Tip: Podrobné parametry Xiaomi Mi Mix (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Nelze si však nevšimnout, že ve všech zmiňovaných muzeích je zařazena první generace smartphonu z řady Mi Mix — ta druhá totiž už zdaleka tak revolučně nepůsobí, což je dáno ústupky v designu ve snaze zlepšit uživatelskou přívětivost zařízení. Toto si jistě uvědomují i v Xiaomi a tak existuje slušná naděje, že by mohli dávat na design (alespoň u svých vlajkových lodí) ještě větší důraz, než doposud.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

13 komentářů

 1. Malo tam byt Sharp.

  • Ja som za Lumiu 950

  • HHAHAHAHHAAHA

  • Tomast (neregistrovaný)
   2.3.2018 v 16:47

   Ja som za Lumiu 950

   +100 bodov za vtip

  • Doležal Vladimír

   Věřím tomu že Xiaomi už je nejlepší výrobce mobilů akorát se zde o nich žádné recenze jako je Mi8 Mi Mix 2 s Mi Mix 3 a Redmi Note Pro to jsou mobily budoucnosti a ne vnucované okamžitě novinky od Samsungu nebo Apple .

  • Kdyz uz to souvisi s telefony bez ramecku tak presne, Sharp. A nebo povedenejsi provedeni Samsung S8, iPX.

  • Sice byl Sharp asi první, ale design Xiaomi je tedy o dost pěknější. A za mně osobně o dost lepší než u Samsungu (mně osobně se prostě ty zakulacené okraje nelíbí), a o příšernosti typu iPX ani nemluvě – jasně u Apple se jedná o velký pokrok, a konečně udělal něco normálního bez těch příšerných rámečků, ale za to s příšerným výřezem…

  • Musím souhlasit, měl tam být rozhodně Sharp AQUOS Crystal než Xiaomi, nejen že byl první ale měl i zároveň osobitý a originální design, za čež získal i řadu ocenění, včetně RedDot Awards a IF Design Awards..

 2. A já budu asi zvracet, tohle má být umění??? Všichni umělci se musí obracet v hrobech.

  • Ne, je to museum designu.

  • jednoducho si ho odpalkoval a trefne. o com toci ani sam netusi.
   Múzeum dizajnu, kludne tam moze byt zauijame gulickove pero s unikatnym dizajnom, hocico

 3. Kdo nebyl, doporucuji navstivit. Navsteva stoji za to. Mnichov ostatne celkove nabizi mnoho moznosti a z Prahy jsoou to tri hodky.

 4. Můžou tam dát i Lumie 950/950XL jako příklad nejhnusnější ho telefonu co sjeti designéři vytvořili.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).