Domů » Bleskovky » Mladí dávají od Facebooku ruce pryč. Budete se divit, které služby jej překonaly

Mladí dávají od Facebooku ruce pryč. Budete se divit, které služby jej překonaly

Pro velké množství lidí jsou sociální sítě, především ta největší, neodmyslitelnou součástí života. To ovšem neplatí pro nastupující generaci, která mění priority ohledně sociálních sítí. S ní má Facebook největší problémy, neboť ji nezvládá zaujmout. Bude to konec sociálního giganta tak, jak jej známe?

Proti Facebooku hovoří několik studií, podle kterých jeho popularita mezi americkými teenagery ustavičně klesá. Dle průzkumu společnosti Pew Research Center se umístil Facebook na čtvrtém místě – za YouTube, Instagramem a Snapchatem. V porovnání s výsledky z období před třemi lety, kdy Facebook využívalo 71 procent respondentů, klesl počet při letošním průzkumu na něco málo přes padesát procent.

Facebook je čím dál tím méně „cool“

Klesající obliba Facebooku je dána také movitostí rospondentů. Jinými slovy, bohatší z nich se na Facebook přihlašují méně častěji, než ti chudší. Počty teenagerů klesají i přes to, že je jich neustále online přes 95 procent. Pokud chce tedy největší síť zůstat i nadále největší, měla by s tím urychleně něco začít dělat, aby neskončila například jako MySpace.

Přežije Facebook? Podívejte se, jak se vyvíjela popularita všech sociálních sítí

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

20 komentářů

 1. co si budem povídat, řešíme tady fenomén o jehož úspěchu či neúspěchu rozhodujou děti. Celkově internetové projekty jsou závislé na děckách. Čím větší zájem u dětí, tím větší sledovanost apod. Třeba já jednou vyrobil video na youtube, byla to jedna známá táborová písnička, kterou nikdo přede mnou nenazpíval. Je to moje nejúspěšnější video, sledovanost roste jak z vody, diskuze žije ještě několik let po vzniku videa a to jenom proč? Protože to zaujalo děcka. Kvůli dětem měl Rytmus největší shlédnutí, díky dětem žijí rapeři na sítích apod. Prostě si přiznejme, že když internetovou kulturu přizpůsobíš dětem, tak můžeš vydělávat na reklamách. Což je svým způsobem bizarní svět.

 2. Jenže vyměnit FB za Instagram nic neřeší, ta služba dál kolektuje množství dat, ať už profil je, či zatím pouze stínový…

 3. Co si budem nalhávat. Děcka chtějí únik před rodiči, učitely, trenéry, příbuznými atd. A to jim FB nenabídne

  • Co si budeme nalhávat. Dospělí únik před prácí, starostmi, dětmi ????, atd. A to jim fb nenabídne.
   Tak, a co teď s tím????? Fb byl od počátku experiment mimozemšťanů a nyní se ukazuje, že neúspěšný? ????

 4. Facebook je od zacatku staven na detech a pro deti.

  • Že by se na půdě vysoké školy někdo patlal s projektem pro děcka? To se mi nějak nezdá, daná generace má poněkud jiné priority….

  • Ano, deti jsou pocetna, vdecna o dobre vymyvacsky ovlivnitelna skupina.

  • Ale jo, ale že by to byl cíl prvotního vývoje…

  • Pro děti si nemyslím. To spíš je pro ně snapchat. Já FB používal od roku 2008 a to byla bomba. Náhrada za ICQ. Fotky, lidi a nic víc. Člověk se domluvil. Kouknul se na fotky co kdo přidal a super. Dneska? Šílený shit plný reklam, marketingu a jiných kravin. Už to asi 3 měsíce nepoužívám vůbec a teď se tam ani nedostanu dokud jim neodsouhlasím nějakou detekci obličeje či co a je mi to úplně jedno. Ta platforma je mrtvá a děcka to nebaví :D

 5. Homo sapiens sapiens, pán tvorstva

  To je fuk, stejně šmírování. A ať mi CIA políbí to odkud vzešli.

 6. Budeme se divit? To je velmi bulvární titulek. Facebook dnes funguje v podstatě jako fórum – jsou zde skupiny a události, toť vše. Hlavní promo je dnes na Instagramu a to především díky příběhům, které jsou lepší kopií Snapchatu. Za publicitou sem míří i celebrity a za zákazníky firmy.
  Youtube je dnes zase místem pro všechny návody, testy, recenze, ukázky, promo a reportáže.

 7. Petr Luňák

  FB je pro pitomečky

 8. Václav Sviták

  Facebook a jeho obdoby jsou zlo lidstva.Otazka je zda se lidé nechají zotročit facebookem,nebo zda si uvědomí že sociální sítě ničí jejich životy.

 9. Fejs to zkazil sam. Tim jak zacalo byt vsechno verejne, lidi se prestali bavit, komentovat, lajkovat…ted je mrtvy. Nekdy je mene vice a menili az premenili.

 10. Dnes se díky FB lidé odcizili. Neumí komunikovat, neumí si najít své místo ve skupině, nebo ho alespoň hledají složitě. Verbální komunikace spolu s neverbální formují osobnost. Obojí je potřeba.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).