Domů » Bleskovky » MIUI pro tablety je tady: Nexus 7 2013 je prvním podporovaným zařízením

MIUI pro tablety je tady: Nexus 7 2013 je prvním podporovaným zařízením

MIUI je jedna z nejpopulárnějších ROM pro Android a na SmartManii jsme o ní hovořili třeba při recenzování špičkového Xiaomi Mi3. Mimo kompletně přepracované prostředí nabídne také spoustu užitečných funkcí a skvělou podporu od komunity, která ji ostatně předělává i pro různé oficiálně nepodporované smartphony.

Nyní byla vypuštěna první verze pro tablety, v tuto chvíli přesněji pouze pro WiFi verzi Nexusu 7 druhé generace (2013). Seznam se do budoucna bude rozšiřovat a není vyloučeno, že se dočkáme i Xiaomi tabletu, to však ještě nejspíše nějakou dobu potrvá.

  

Na první pohled se ROM může zdát totožná jako u smartphonů, mnoho věcí však bylo přepracováno. Pozměněny tak jsou některé vestavěné aplikace, základní plochy a menu podporují i zobrazení na šířku a nechybí ani nové animace.

CEO Xiaomi Lei Jun prohlásil, že pokud by nějaký výrobce chtěl prodávat svůj tablet s MIUI v základu, domluva je možná, což nepřímo potvrzuje, že Xiaomi tabletu se ještě nějakou dobu nedočkáme. Pokud chcete tuto ROM na svém Nexusu 7 vyzkoušet, stačí stáhnout 278MB balíček z tohoto odkazu a postupovat podle přiloženého návodu.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

7 komentářů

 1. ingbrzy (neregistrovaný)

  MIUI pre Nexus 7 uz aj v CZ a SK na [odkaz]

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Tak že v případě Čínkého MIUI padul výběr na Nexuse je pochopitelné. Občanovi ČLR oc k užitku služby Googlu nejsou. Tablet to je kvalitní a levný. Jenže v Evropě jsou lidem zase ukradené jejich Baidu a spol. A pak schází ještě verze 4G… případně model 2012.

  Ale nakonec , nekupujeme si právě přístroje nexus abychom tam neměli nějaké příšerné omalovánky tedy protože chceme ten strohý čistý OS?

  • Ne, Nexus 7 (2013), spolu s iPadem mini Retina jsou jediné dva 7-8″ tablety v hi-end provedení. Po Nexusu sáhneš už jen pro to, že chceš kvalitu. To, že nemá omalovánky je spíše bonus, kdyby je měl, stejně není alternativa. TeĎ se tedy přidávají Note Prof. a ThinkPad, ale ty přestřelují cenou, protože si hrají na „profi“.

   Tedy pokud běžný uživatel (hledící na poměr cena/výkon/kvalita) chce tablet s Androidem, je tu Nexus 7 (2013) a pak dlouho nic (jasně, Kindel s odemčením by tam byl také) a pak dlouho nic. Omalovánky, neomalovánky.

   A pokud někomu nevyhovuje základní Android, což vzhledem k jeho mizernému UI není až takový problém, může vyhovovat MIUI alternativní ROM. Nebo jiný systém, CyanogenMod.

  • Martin (neregistrovaný)

   Ja Nexuse mam a né jednoho. A prostě tam cpát CM , MIUI nebo jinou romku nějak nechápu. Nexus není highend HW třeba proti HTC , ale přidaná hodnota je že to není zprasené nějakým UI od výrobce.

  • Danik (neregistrovaný)

   Je vidět, že jsi MIUI nikdy jako uživatel nepoužíval a že o něm víš velké kulové…

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Danik: Po problémech s RedRice a SD kartou vím o MIUI dost…

  • Martin (neregistrovaný): HTC nemá žádný tablet:)

   Martin P. (neregistrovaný): Zařízení a OS jsou dvě odlišná témata…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).