Domů » Bleskovky » MIUI 7: Xiaomi představilo novou verzi systému se spoustou novinek a vylepšení

MIUI 7: Xiaomi představilo novou verzi systému se spoustou novinek a vylepšení

Když před pěti lety přišla první verze systému MIUI postaveného na Androidu, její uživatelé se počítali na stovky. Především díky smartphonům značky Xiaomi jej však dnes využívá na 150 milionů lidí. Ti brzy dostanou možnost updatovat na nově odhalené MIUI 7, které přináší porci novinek a vylepšení.

 

Na začátek zmiňme nová defaultní témata a odemykací obrazovku, jež bude každý den mít jako pozadí jinou oceňovanou fotografii. Zprvu bude tato funkce dostupná pouze v Indii, časem by se však měla rozšířit i na ostatní trhy. Prostředí je nyní více přizpůsobeno větší velikosti písma, což s přihlédnutím ke zvyšujícím se rozlišením displejů rozhodně přijde vhod.

 

Změny se odehrály také pod kapotou – vývojáři nyní slibují až o 30 % větší plynulost a 10% snížení spotřeby energie. Systém bude šetrnější i v otázce spotřeby dat, jež by ve vybraných případech měla být nižší až o polovinu. Tomu mimo jiné pomůže integrace prohlížeče Opera Max. Těšit se můžeme také na nové chytré funkce – příkladem budiž fakt, že když chytrý náramek Mi Band rozezná, že spíte, automaticky ztlumí veškerá upozornění.

   

Pokud máte účet MIUI, můžete si nahrát pětivteřinové video, jež se ostatním uživatelům při příchozím hovoru od vás ukáže místo obrázku přiřazeného ke kontaktu. Tato funkce bude zprvu také dostupná pouze v Indii a totéž platí i pro Baby Album – galerii, jež umí rozpoznávat tváře nemluvňat a následně z nich vytvářet slideshow.

 

MIUI 7 bude od 24. srpna dostupné v beta verzi pro modely Redmi 1S, Redmi 2, Mi 3 (recenze), Mi 4 (recenze), Mi 4i a Redmi Note (recenze). S příchodem finální ROM by se nicméně měla dočkat i ostatní zařízení. Na závěr dodejme, že v případě modelu Mi 4i je MIUI 7 postaveno na Androidu 5.0 Lollipop, ve zbylých případech se však stále musíme spokojit s Androidem 4.4 KitKat.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

 1. DaWeD17 (neregistrovaný)

  Mám 2 dny Xiaomi Mi4 i, určitě MIUI 7 vyzkouším. :)

 2. Longi (neregistrovaný)

  Update dostane i MI2s (na Lolipop),který ve výčtu zařízení chybí.

  V7 není nic převratného,je to v podstatě jen preskinovana V6.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Stejně je V6 „přeskinovaná“ V5…

   Xiaomi trochu mate některé lidi, protože verze grafického prostředí MIUI, není hned jiná verze Androida. Sámo xiaomi nenazývá MIUI systémem(OS) ale prostředím(UI )

   Verze Miui V6 byla s jak KitKatem tak Lolipopem . Verze MIUI 7 bude pro slabší stroje nemusí být postavené na Lolipopu ale jen KitKat…

 3. joe (neregistrovaný)

  Spusta noviniek? Nic dokopy. Len zmenene cislo a nejake minor ficury. To skor Miui6.1, nie 7.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).