Domů » Bleskovky » MIUI 12.5 přichází. Nabízí menší náročnost na paměť a lepší spolupráci s počítači

MIUI 12.5 přichází. Nabízí menší náročnost na paměť a lepší spolupráci s počítači

Společnost Xiaomi dnes v Číně pořádá tiskovou konferenci, která dá světu vůbec první smartphony s nedávno představeným čipsetem Qualcomm Snapdragon 888. Než se k nim čínská firma dostala, odhalila i novinky ze světa softwaru. Aktuálně odhalený systém MIUI 12.5 přinese na telefony Xiaomi spoustu novinek.

miui 12 5

MIUI 2.5: lepší optimalizace a možnost odstranit nepotřebné aplikace

MIUI 2.5 je nástupce prostředí MIUI 12, které bylo představené letos v dubnu. Za více než půl roku se Xiaomi podařilo systém ještě více odladit – má být lehčí, rychlejší a hlavně úspornější. Díky změnám v kódu prý byla o 20 procent snížena náročnost na operační paměť, procesy běžící na pozadí jsou úspornější o více než třetinu. Systémové aplikace pak mají mít sníženou náročnost až o čtvrtinu a většinu z nich dokonce půjde odinstalovat. Konečně tak MIUI nebude plné duplicit.

miui 12 2

Tím však novinky nekončí. Xiaomi upravilo vykreslovací algoritmus, který má pracovat až 20× rychleji. Inovovány byly designové prvky – nové jsou dynamické vizualizace a tapety; zbrusu nová je například tapeta s nejvyšší seč-chuánskou horou Four Sisters Mountain, která se mění na základě počasí a denní doby.

miui 12 1

K dispozici je i větší množství přizpůsobení zvuků se spoustou nových zvukových témat – jihoamerický deštný prales, Austrálie, východoafrické louky či polární kruh.

miui 12 3

Lepší spolupráce s počítači

MIUI 12.5 rovněž přináší jemné vibrace, které mají vytvářet přirozenou haptickou odezvu v interakci s ovládacími prvky. Nechybí ani podpora izolovaného prostoru a dalších bezpečnostních prvků, např. zákazu aplikacím využívat polohu, soukromá data, přístup do schránky, ukládání hesel a citlivých informací apod.

miui 12 4

Nové prostředí také přináší lepší spolupráci mezi mobilními telefony a notebooky s Windows 10, na nichž bude možné ukazovat upozornění z telefonů, vzájemně mezi zařízeními kopírovat text, otevírat obrázky či webové stránky, apod.

Xiaomi zahajuje neveřejné testování

Prostředí MIUI 12.5 má být dostupné pro všechna zařízení, na nichž běží MIUI 12, u vybraných modelů ale nemusí být dostupné všechny novinky. Xiaomi aktuálně spouští v Číně uzavřené beta testování, a to na smartphonech řad Xiaomi Mi 10 a 9, Redmi K30 a Redmi Note 7. Na veřejnou beta verzi, nota bene na finální verzi, si ještě budeme muset nějakou chvíli počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Jak se dostanu k té tapetě four sisters mountain ? miui 12.5 mám

  2. To prepojenie medzi W10 PC bude prebiehat cez Your Phone appku alebo nejake inu od Xiaomi?

    • Moc to nevypadá jako Your Phone. Musíme si počkat na globální verzi, tohle je 12.5 jen pro Čínu

  3. Co jsem tak slyšel, tak Xiaomi by v novém updatu na 12.5 mělo přidávat funkci, která se jmenuje MIUI+, díky tomu bude propojení mezi telefonem a w10

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).