Domů » Bleskovky » Microsoft ve Windows Phone Blue zruší požadavek na hardwarová tlačítka (spekulace)

Microsoft ve Windows Phone Blue zruší požadavek na hardwarová tlačítka (spekulace)

V říjnu jsme vás informovali o údajných plánech Microsoftu zbavit se s příchodem Windows Phone 8.1 hardwarového tlačítka Zpět. S dvouměsíčním odstupem se zdá, že Paul Thurrot, který tehdy tuto zprávu přinesl, nebyl vůbec daleko od pravdy. Podle posledních informací to totiž vypadá, že by mohli výrobci v budoucnu některé své okenaté telefony od tlačítek pod displejem zcela oprostit.

 

Na twitterovém kanálu @evleaks byl dnes zveřejněn částečný screenshot z připravované verze systému, který má odhalovat sadu tří softwarových tlačítek Zpět, Start a Hledat, která budou po vzoru zařízení s Androidem umístěná přímo ve spodní části displeje.


ilustrační obrázek

Pokud se tato informace ukáže jako pravdivá, jedná se po údajně plánovaném zrušení licenčních poplatků zřejmě o další krok, jak co nejvíce snížit náklady na výrobu levných telefonů a přilákat OEM partnery. Ti by tak díky absenci hardwarových tlačítek mohli snadno své modely, na kterých v současnosti dávají přednosti Androidu, osadit také systémem Windows Phone.

Miroslav Havlíček

Subscribe
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments