Domů » Bleskovky » Microsoft testuje aktualizaci GDR3 pro Windows Phone 8. Co přinese?

Microsoft testuje aktualizaci GDR3 pro Windows Phone 8. Co přinese?

Aktualizace GDR2 pro telefony s operačním systémem Windows Phone 8 ještě není ani dostupná pro všechna zařízení a Microsoft už údajně testuje další verzi s kódovým označením GDR3. S informací přišel Tom Warren, redaktor serveru The Verge a zakladatel WinRumors, kterému se vzhledem k jeho dobrým kontaktům a potvrzeným tipům z minulosti dá poměrně bezpečně věřit.

GDR3 by měla přijít ještě letos a už z dřívějška známe neúplný seznam novinek, kterými se pochlubí. Postupem času jich ale vyplulo na povrch ještě několik, pojďme si je tedy zrekapitulovat.


  • Podpora čtyřjádrových procesorů
  • Podpora displejů s Full HD rozlišením (1080p)
  • Podpora displejů s úhlopříčkou vyšší než 5 palců – na domovskou obrazovku se vejdou až tři střední dlaždice vedle sebe
  • Zámek rotace
  • Režim v autě – automatické odmítání hovorů a odpovídání na SMS při připojení přes Bluetooth

Microsoft prý testuje ještě další funkce, u kterých ale není jisté, zda se do finální verze GDR3 dostanou.

  • Možnost skutečně zavřít aplikaci na přepínací obrazovce multi-taskingu
  • Tiché NFC – možnost vypnout upomínání při párování
  • Synchronizace SMS s webovým rozhraním a desktopem

V souvislosti s nadcházejícími verzemi systému Windows Phone 8 se včera objevila ještě jedna zajímavá zpráva. Joe Belfiore na Twitteru zveřejnil snímek domovské obrazovky svého telefonu, aby se pochlubil právě nainstalovanou baseballovou aplikací MLB At Bat. Zároveň ale odhalil i novou podobu horní lišty se síťovými ikonami. Ty jsou nově vtěsnány u levého okraje, aby tak zřejmě uvolnily místo pro notifikaci zámku rotace.

Podle prvních dohadů se mělo jednat o screenshot právě z aktualizace GDR3, podle Warrena a dalších se nám ale naskytl pohled na první snímek z Windows Phone Blue. Zlí jazykové tvrdí, že Belfiore obrázek zveřejnil omylem. My jsme ale přesvědčeni, že moc dobře věděl, co dělá. Jeho krok mu totiž vyšel na jedničku a my už se této významné aktualizace zase nemůžeme dočkat.


Miroslav Havlíček

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Balgroth (neregistrovaný)
Anonym
Balgroth (neregistrovaný)

Myslel jsem, že Windows 8 podporujou až 64 jader pokud se nepletu, tak jakápak podpora čtyřjádrových procesorů?

DanekM[CZE]
Uživatel
DanekM[CZE]

Windows phone, nikoli Windows!

jandurek (neregistrovaný)
Anonym
jandurek (neregistrovaný)

Při předváděcí keynote WP8 se opravdu chvástali tím, že WP8 podporuje až 64 jader.

Shone9522
Uživatel
Shone9522

Snad se nepletu, ale někde jsem četl, že systém je schopen běžet až na 64-jádrech, ale musí se vždy přidat ovladače. To třeba WP7.X neměly, proto skončily. Takže teď se vždy s aktualizací musí přidat ovladače k běhu více jádrových procesorů. Ale opravdu jsem to někde četl a nevím jestli je to takhle správně.

mimonaut
Uživatel
mimonaut

je to tak, jádro systému je připraveno pro fungování až na 64 jader, ale je třeba přidat ovladače pro konkrétní chipsety.

s.s.rock
Uživatel
s.s.rock

A to GDR3 k čemu to jako bude dobry??? Já to nějak nechápu, možná si sedím na vedení ale mysel jsem že je to aktualizace systému ale jak můžou aktualizovat telefón který má dvoujadro na 4jadro nebo 4″ displej na 5″ a větší nebo mi něco uniká?? Může mi to někdo vysvětlit? Dík.

Daniel Fibikar
Uživatel
Daniel Fibikar

Spíš než pro stávající telefony je GDR3 hlavně uvolněna kvůli novým zařízením, která budou obsahovat novější HW.

GDR3 má přinést drobné vylepšení, zamykání rotace displeje a další, ale na to si musíme počkat, ale v zásadě je aktualizace balancována spíše pro nová zařízení, GDR3 je údajně již výrobci testována, aby bylo možné vypustit zařízení s novějším HW do prodeje v předvánoční a vánoční sezóně, velká aktualizace, která má přinést značná vylepšení jak pro stávající tak nová zařízení má být na začátku roku 2014 a to Windows PHone Blue, která by měla přinést notifikační centrum apod.

s.s.rock
Uživatel
s.s.rock

Aha tak že to není aktualizace systému ale nova verze sytému, zase. ???

GreenArrow
Uživatel
GreenArrow

SSRock: Tvé uvažování nechápu. Samozřejmě, že nemůžou aktualizovat HW současných telefonů. Pouze tahle aktualizace přinese podporu více jader a většího rozlišení(větší obrazovka)

mceza (neregistrovaný)
Anonym
mceza (neregistrovaný)

s.s.rock: Docela by mě zajímalo, zda si sedíš na vedení nebo naschvál překrucuješ skutečnost.

GDR3 má rozšířit možnosti systému v oblasti podpory více HW.

Co si vybavíš pod novou verzí systému? Ono to není nová verze, je to jen rozšíření té stávající. A zase? Co ti vadí? Že se WP neustále vyvíjí a snaží zlepšovat? To je snad dobře, ne?

shagy2301
Uživatel
shagy2301

S.S.ROCK: trošku skús uvažovať. GDR3 je ďalšia z aktualizácií. Prinesie niekoľko vylepšení pre aktuálne zariadenia a pridá podporu nového hardware, ktorá je potrebná pre budúcu generáciu. Čo je na tom zložité.

Na OSX, Linux ani desktopový Windows nenadávaš za to, že v ďalšej aktualizácii pridajú podporu nového hardware, tak si to prosím ťa uvedom a začni rozmýšľať

GreenArrow
Uživatel
GreenArrow

Nepřinese nic. Jak bylo zmíněno jinde změny týkající se OS (WP9) přinese až aktualizace v příštím roce. Nedivím se nokii, že MS kritizuje za pomalost. Na to, že toho ještě tolik neumí…

Vojta (neregistrovaný)
Anonym
Vojta (neregistrovaný)

Souhlasim, vypada to jako by se MS rozjizdel do kopce na 5. zarazenou rychlost

lumia (neregistrovaný)
Anonym
lumia (neregistrovaný)

…este cez OTA nevysiel ani oficialny GDR2 na sk a cz pre Lumia 920 a uz zacinaju ohurovat gdr3…. No commnent. Pritom moju lumiu 920 zboznujem je to namakany telefon.

fero (neregistrovaný)
Anonym
fero (neregistrovaný)

Já jsem slyšel že to nsad Nokie už začánají aktualizovat i u nás