Domů » Bleskovky » Microsoft Sway: Office bude bohatší o jednoduchý nástroj na tvorbu webových prezentací

Microsoft Sway: Office bude bohatší o jednoduchý nástroj na tvorbu webových prezentací

FrontPage nové generace, tak nějak by se dala popsat chystaná aplikace Sway, kterou se chystá Microsoft obohatit svůj kancelářský balík Office. Ve zkratce se jedná o platformu, které svěříte své texty, obrázky, videa a další obsah a Sway z něj dokáže vytvořit působivou interaktivní webovou prezentaci, se kterou se můžete pochlubit ostatním. Tvorba prezentací má být rychlá, jednoduchá a hlavně multiplatformní. 

Při tvorbě prezentace bude možné zvolit některou z přednastavených šablon, do níž vložíte svá data, ať už z lokálního disku nebo z OneDrive, Twitteru, Facebooku případně YouTube. Díky výkonné cloudové platformě Azure dokáže Sway vaše data rychle zpracovat a v reálném čase vykreslit výsledek. Ten je pak uložen na webovou stránku, přičemž vygenerovaný odkaz je pak možné sdílet s ostatními.

   

Prohlížení prezentací i jejich tvorba bude moci probíhat jak v internetovém prohlížeči, tak v chystaných aplikacích pro iOS a Android, samotná prezentace se pak přizpůsobí displeji, na němž je zobrazována.

Ukázková prezentace vytvořená v Microsoft Sway

Pokud si chcete vyzkoušet Sway s předstihem, navštivte stránky Sway.com, na nichž je možné zažádat o pozvánku do testovacího programu, zde si také můžete prohlédnout první prezentace vytvořené právě touto službou. Podobně jako v případě Windows 10 bude Microsoft před vydáním ostré verze sbírat zpětnou vazbu od uživatelů preview verze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. kraken (neregistrovaný)

    Výborný nástroj pre niekoho kto neba znalosti z tvorbou WEb stránok. Na základne prezentácie úplne postačujúce.

  2. Blept (neregistrovaný)

    Ten destnik je paradni

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).