Domů » Bleskovky » Microsoft vysvětluje, proč ruší moderní aplikaci Skype pro Windows

Microsoft vysvětluje, proč ruší moderní aplikaci Skype pro Windows

V minulém týdnu došlo k překvapivému oznámení, že navzdory protlačování univerzálních Windows aplikací bude na začátku léta zrušena moderní aplikace Skype a nahradí ji její desktopový protějšek, do nějž budou navíc ke konci letošního roku integrovány funkce instantního překladače Skype Translator. Důvody tohoto rozhodnutí sdělil produktový marketingový manažer Microsoftu Aga Guzik v rozhovoru pro server ZDNet.

  

Podle jeho slov rozhodla zejména zpětná vazba uživatelů, kteří Skype ovládají především klávesnicí a myší a pro tyto účely je vhodnější verze pro plochu. Ačkoliv se nabízelo vytvořit univerzální aplikaci Skype se vzhledem a funkcemi desktopové, v Redmondu od tohoto rozhodnutí upustili, neboť systém Windows 10 bude mít veškeré funkce Skype integrované skrze aplikace Messaging, Calling a Video.

  

Tyto aplikace budou univerzální a budou fungovat na počítačích, tabletech i telefonech s Windows 10, a stejně jako ostatní univerzální aplikace se budou přizpůsobovat velikosti displeje daného zařízení a způsobu ovládání. Aplikace Messaging, Calling a Video přijdou jako součást systému Windows 10 a nebude možné je odinstalovat, bude však možné se ze Skype v těchto aplikacích odhlásit.

  

Zmíněná trojice aplikací bude určena pouze pro Windows 10 a na starších verzích fungovat nebude, těm bude právě určena verze pro plochu nebo upgrade na „desítky“ zdarma. Androidu a iOS zůstanou u klasické aplikace Skype, ačkoliv pokud se nabídne prostor pro integraci separátních aplikací, bude o tom Microsoft uvažovat.

  

Mimo tento rozhovor Microsoft navíc na svém Skype blogu oznámil celosvětovou dostupnost webové verze Skype (beta) na adrese skype.com. Webový Skype funguje přímo v internetovém prohlížeči, pro videohovory je však nutné mít nainstalovaný doplněk. Webová verze je lokalizována do češtiny. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Tak teraz to uz dava zmysel, avsak pride to vsetko s W10M alebo „neskor v tomto roku“?

 2. Na integraci Skype se těším. Aplikace je děsná. Dneska vyšla nová aktualizace. Na jedné stránce jsou kulaté obrázky, na další malé čtvercové a na další velké čtvercové, no prostě paráda. Zase dělal design ajťák. Dlaždice je stále světle modrá bez možnosti průhlednosti. Prostředí je také nesystémové světle modré, takže je logické proč ji zachovají pro iOS a Android, tam to totiž nikomu nevadí, každá apka je jiná. Nechápu proč to už dávno pro Windows nesjednotili, když to může mít Facebook Messenger.

 3. Ale na surface s win8 bude chýbať

  • No ten by měl jít také na W10.

   Každopádně pro ty kteří na W10 nebudou chtít přejít je to docela podraz.

  • To je to. W10 pre tablety proste nieje. je to doslova nepoužitelné, a totalne to kazi zazitok. Na surface na W10 určite neprejdem dokym tam nebude zmena. U PC je to niečo iné

 4. Yegor (neregistrovaný)

  Muhehe :-D

 5. lister0 (neregistrovaný)

  Je to jednoznacne tlaceni tabletu do Windows 10.

  • Tlacenie do niecoho, co na tablety aj tak pouzitelne nieje. Gratulujem MS. Este ked vidim ten drblý úsmev Nadelly

 6. integrace do Win mi nevadi, ale krom moznosti odhlaseni doufam i v moznost ji jednoduse prepnout do offline – tuto mi vyslovene se*e na Skype v mobilu i tabletu, ze je tam moznost jen Available a Invisible

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).