TOPlist

Microsoft sjednocuje vývojářské účty pro Windows Phone a Windows Store

Microsoft se rozhodl sjednotit vývojářské účty pro Windows Phone Store a Windows Store. Co to znamená v praxi? Současní vývojáři pro Windows Phone mohou bez dalších poplatků začít publikovat aplikace pro Windows a naopak. A pokud měl vývojář zaplacený účet jak na Windows Phone Store, tak na Windows Store, měl by brzy obdržet kód pro bezplatné roční prodloužení. Noví i stávající vývojáři mohou i nadále publikovat aplikace po zaplacení ročního poplatku 19 USD (za individuální účet, společnosti platí 99 USD a studenti mohou získat přístup zdarma díky programu DreamSpark) a to jak pro Windows Phone, tak pro Windows s moderním rozhraním.

 

Sice vývojář bude mít jeden účet pro vše a bude platit již jen jeden poplatek, obchody s aplikacemi zůstávají i nadále oddělené a to jak pro uživatele, tak vývojáře. Můžeme tedy jen spekulovat, zda se Microsoft v dohledné době rozhodne tyto dva obchody sloučit do jednoho po vzoru konkurence a zda se dočkáme nějakého většího sloučení aplikací pro mobilní telefony a tablety. Potvrdit či vyvrátit tyto spekulace může například aktualizace systému Windows Phone s kódovým názvem Blue, ale na tu si budeme muset ještě několik měsíců počkat.

Autor článku Tomáš Kápl
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

Kapitoly článku