Domů » Bleskovky » Microsoft sjednocuje vývojářské účty pro Windows Phone a Windows Store

Microsoft sjednocuje vývojářské účty pro Windows Phone a Windows Store

Microsoft se rozhodl sjednotit vývojářské účty pro Windows Phone Store a Windows Store. Co to znamená v praxi? Současní vývojáři pro Windows Phone mohou bez dalších poplatků začít publikovat aplikace pro Windows a naopak. A pokud měl vývojář zaplacený účet jak na Windows Phone Store, tak na Windows Store, měl by brzy obdržet kód pro bezplatné roční prodloužení. Noví i stávající vývojáři mohou i nadále publikovat aplikace po zaplacení ročního poplatku 19 USD (za individuální účet, společnosti platí 99 USD a studenti mohou získat přístup zdarma díky programu DreamSpark) a to jak pro Windows Phone, tak pro Windows s moderním rozhraním.

 

Sice vývojář bude mít jeden účet pro vše a bude platit již jen jeden poplatek, obchody s aplikacemi zůstávají i nadále oddělené a to jak pro uživatele, tak vývojáře. Můžeme tedy jen spekulovat, zda se Microsoft v dohledné době rozhodne tyto dva obchody sloučit do jednoho po vzoru konkurence a zda se dočkáme nějakého většího sloučení aplikací pro mobilní telefony a tablety. Potvrdit či vyvrátit tyto spekulace může například aktualizace systému Windows Phone s kódovým názvem Blue, ale na tu si budeme muset ještě několik měsíců počkat.

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

2 komentářů

  1. Tak v tuhle chvíli to neznamená nic jiného, než se tam chytili za nos a o něco sníží byrokracii. Nic více bych za tím nehledal. Okrajově pak možná pošťouchnutí vývoje pro Store, ale že by ten poplatek byl překážkou…

  2. Martin Tuma (neregistrovaný)

    Ahoj,

    skládáme tým na vývoj WP aplikací. iOS a Android má v aplikacích velký náskok, ale na WP toho stále hodně chybí. Sám kolikrát nemohu najít aplikaci, kterou bych potřeboval. V současné době hledáme hlavně programátory a grafika. Kdo budete mít zájem, piště na [odkaz]. Díky všem

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).