Microsoft se chlubí službou Xbox Cloud Gaming. Využívá ji přes 20 milionů hráčů – SMARTmania.cz

Microsoft se chlubí službou Xbox Cloud Gaming. Využívá ji přes 20 milionů hráčů

microsoft xbox streaming

Že lidé z Microsoftu vidí v cloudovém hraní budoucnost, není žádným tajemstvím, nicméně ani oni jistě nečekali, že v letošním roce zaznamená hraní skrze Xbox Cloud Gaming nevídaný úspěch. Před pár měsíci se firma z Redmondu pochlubila, že skrze cloud hraje přibližně 10 milionů hráčů. Během oznámení aktuálních finančních výsledků vystoupil generální ředitel Satya Nadella s prohlášením, že počet lidí využívající Xbox Cloud Gaming se zdvojnásobil na více než 20 milionů.

Za nebývalým nárůstem jistě stojí oznámené partnerství Microsoftu s Epic Games, který pro cloudovou platformu přizpůsobil svou dojnou krávu jménem Fornite. Titul je skrze Xbox Cloud Gaming dostupný jako jediný zdarma, navíc nevyžaduje předplatné Xbox Game Pass Ultimate. To je jistě pro řadu hráčů vítaným lákadlem, obzvláště pro ty, kteří disponují kvalitním internetovým připojením a nepříliš výkonným hardwarem.microsoft xbox cloud gamingNepřehlédněte

Microsoft hasí velký problém. Do služby Xbox Cloud Gaming konečně přidá podporu klávesnice a myši

Ačkoli čísla Xbox Cloud Gaming rostou, bohužel je lze jen obtížně zařadit do kontextu. Například Google se s počtem hráčů na své platformě Stadia nikdy nepochlubil, avšak pravděpodobně se nejednalo o žádné závratné počty, když bez výčitek službu ukončil. S počty předplatitelů GeForce Now se nechlubí ani Nvidia a sdílný není ani Amazon, který provozuje službu Luna.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku