Microsoft hasí velký problém. Do služby Xbox Cloud Gaming konečně přidá podporu klávesnice a myši

microsoft xbox cloud gaming

Microsoft aktuálně řeší nepříjemný problém s dodávkami svých hardwarových produktů. Firma nestíhá vyrábět dostatek herních konzolí nové generace Xbox Series X. Co víc, kvůli údajnému přerušení dodávek budou zákazníci brzy pociťovat také akutní nedostatek herních ovladačů Xbox Wireless Controller. Na dodání čekají i 28 dní od objednání.

Podle serveru VGC je již nyní velký problém sehnat gamepad ve Francii, Německu či Holandsku. Právě situace v Evropě je prý nejhorší a brzy se nedostatek rozšíří i do dalších států. V České republice aktuálně hlásí celá řada prodejců vyprodáno, a to včetně oficiálního obchodu Microsoftu. Na mnoha místech jsou k dispozici použité kusy, nové jen na objednávku. Jen pro srovnání, ovladačů DualSense ke konzoli PlayStation 5 je dostatek ve všech barevných provedeních.Xbox Series S uvodNepřehlédněte

Microsoft plánuje implementovat reklamy do her na Xboxu. Na hratelnost by neměly mít vliv

A podle nejnovější aktualizace streamovací služby Xbox Cloud Gaming začal i sám Microsoft na nouzi kolem gamepadů připravovat zákazníky. V rámci konference XFest 2022 oznámil, že uživatelé služby Xbox Cloud Gaming mohou použít jakožto vstupní zařízení i klávesnici a myš.

Fanoušci tuto novinku očekávali dlouho. Při hraní na PC přes službu Xbox Cloud Gaming totiž byli nuceni používat licencovaný gamepad Xbox Wireless Controller. Oficiální datum zavedení této novinky oznámeno nebylo, ale prý k němu dojde „v brzké době“.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku