Pro hraní AAA her už nebudete potřebovat Xbox ani PC, vystačíte si jen se správnou televizí

samsung xbox cloud gamin

Pro opravdový požitek z hraní AAA titulů je potřeba vlastnit specifický hardware, ať už v podobě konzole či PC. Takové možnosti nemá každý. Nynější strategií Microsoftu, který na konzolovém trhu boduje Xboxem a na PC má v hraní díky Windows takřka monopol, je tak představit hraní širším masám prostřednictvím streamingu. Krom drobně horší obrazové kvality a opožděných reakcí však dodnes představovalo překážku, že jste se buď museli spokojit s malou úhlopříčkou přenosného zařízení, což zážitku samo o sobě dvakrát neprospěje, případně nějaké další zařízení nepohodlně připojovat k displeji nebo televizi kabelem. Tato překážka brzy padne.Microsoft Xbox xCloud uvodNepřehlédněte

Vyzkoušeli jsme xCloud: jak si vede streamovací služba od Microsoftu?

30. června společnost z Redmondu přijde s možností streamovaného hraní přímo na televizi, přesněji na té od Samsungu z roku 2022 s podporou funkce Gaming Hub, ke které je nutné připojit ovladač s podporou Bluetooth (ať už od Microsoftu, nebo od Sony). Nezbytností je také předplatné Xbox Game Pass Ultimate a samozřejmostí dostatečně rychlý internet. Máte televizi jiné značky? Nevěšte hlavu, Microsoft se na tomto poli aktuálně snaží najít i další partnery. Chystá i speciální dongle.

xbox design lab
Navrhnout si vlastní ovladač skrze službu Xbox Design Lab můžete už i z Česka a Slovenska

Z novinek ze světa Xboxu to nicméně není vše. Pakliže toužíte po vlastním ovladači, ale žádná barevná kombinace nevyhovuje vašemu estetickému cítění, je zde možnost navrhnout si vlastní skrze Xbox Design Lab. Tato služba se nyní dočkala rozšíření do dalších 11 zemí včetně Česka a Slovenska.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku