Domů » Bleskovky » Microsoft rozdá předplatitelům Office 365 neomezený prostor na OneDrive

Microsoft rozdá předplatitelům Office 365 neomezený prostor na OneDrive

Microsoft letos v červnu zatraktivnil předplatné kancelářského balíku Office 365 o 1 TB prostoru na úložišti OneDrive pro každého uživatele. I když tento prostor málokdo zaplní, v Redmondu se rozhodli jít ještě dál a tuto kapacitu navýšili na nekonečno.

  

Neomezené úložiště dostanou předplatitelé Office 365 pro domácnosti, pro jednotlivce a také majitelé studentských licencí. Kapacita bude navýšena v následujících měsících, pokud chcete být mezi prvními, kdo si takto velké úložiště bude užívat, zapište se do seznamu na těchto stránkách. Začátkem příštího roku se dočkají i firemní zákazníci, těm budou nové podmínky představeny v následujících dnech.

  

Office 365 je pro Microsoft stěžejní produkt, aktuálně si kancelářský balík předplácí 7 milionů zákazníků a toto číslo neustále roste, neomezená kapacita OneDrive zájem určitě ještě navýší. Předplatné balíku Office 365 pro domácnosti vyjde ročně na 2 499 Kč, což v přepočtu na jednoho člena domácnosti vychází na 500 Kč. A to je za neomezený prostor na OneDrive velmi lákavá cena.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Ze 2.5 TB, co mám aktuálně na OneDrivu mám využito asi 90 GB. Jsem zvědav, zda se vůbec někdy dostanu na to 1 TB :D

  • Jakub Karásek

   Tahle akce je spíše práce marketingu – pouze promile zákazníků zaplní OneDrive 1 terabajtem dat. Neomezené úložiště v konkurenčním boji mnohem lépe zní, ačkoliv datová centra Microsoftu budou muset zvládat stejný nápor jako doposud

  • lerion (neregistrovaný)

   Však ano. Seznam.cz má také „neomezenou“ e-mailovou schránku…

  • Doteraz sa ten 1 GB dal dat dalsim 4-5 uctom v rodine. Bude to platiť naďalej?

 2. simon (neregistrovaný)

  Dokud je OneDrive pomalý jako šnek, tak je jedno, jakou má kapacitu.

  • šnek o rychlosti 10Mbps mi docela stačí. Ne že by to nemohlo být rychlejší, ale kapacitu rozhodně ocením, obzvlášť když si nastavím vše dostupné i offline.

  • simon (neregistrovaný)

   Jestli se 30 MB soubor nahrává na Disk Google 17 vteřin a ten samý na OneDrive dlouhých 56 vteřin, tak děkuju, ale nechci.

  • no pokud mi běží synchronizace na pozadí a OneDrive je plně integrovaný v OS tak je to asi 150× lepší než nějakej Googlepysk:)

  • lerion (neregistrovaný)

   simon: Schválně jsem to vyzkoušel. Vytvořil jsem 30 MB txt soubor a nahrál ho na Google Drive a OneDrive.

   Na OneDrive nahráno za 58 vteřin. Na Google Drive za 1 a 3 vteřiny. Možná je to uploadem mého internetu, možná něčím jiným, ale můj osobní test ukázal, že je to přesně naopak mež mi říkáš ty.

  • lerion (neregistrovaný)

   Za 1 minutu a 3 vteřiny ne za „1 a 3 vteřiny“ :D

  • simon (neregistrovaný)

   Máš pravdu, je to rychlostí tvého uploadu. Pokud je právě upload tím úzkým hrdlem, pak je jasný, že se rychlosti obou úložišť na první pohled vyrovnají.

  • simon (neregistrovaný)

   JIRXU: Všechny podobný služby běží na pozadí, otázka je, jak rychle. OneDrive je plně integrovaný možná ve Windows, což je ale zanedbatelná část trhu.

  • SIMON: chceš mi říct, že Windows na PC je zanedbatelná část trhu??

  • lerion (neregistrovaný)

   Njn, 95% trhu je tak moc velké číslo, že ho radši zanedbáme ;)

  • simon (neregistrovaný)

   Windows v telefonech, ma PC SkyDrive nijak zvlášť integrovaný nemám.

 3. Tera místa je pěkný, ale potíž je v tom, že je omezený počet souborů, které lze na OD nahrát. 20 000 vypadá jako hodně, ale to máme ve firmě zhruba za rok a půl, takže je to pěkná pakárna.

  • vsn (neregistrovaný)

   přesně, onedrive pro firmy je pěkne na prd … koupil jsem do firmy office 365 v domění, že to bude stejné jako klasický one drive…. no a není, nahrát tam jde tak 6GB (což odpovídá těm 20 tisíc souborům) a největší sranda je, že když jsem to zredukoval asi na 18 tisíc a chtěl dát synchronizaci na druhém PC tak to napsalo, že to nejde, že je složka k synchronizaci moc velká … … existuje nějaká podpora? – na FB stránce MS mi neodpovídá

 4. Oslík (neregistrovaný)

  Ten limit počtu souborů se týká OneDrive nebo OneDrive Pro? Pro je vlastně SharePoint Online a podobné limity má. Ale na běžném OneDrive jsem o tomto limitu ještě neslyšel.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).