TOPlist

Microsoft Peabody: levný smartphone pro všechny

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Peabody Microsoft uvolnil informace o chystaném smartphonu s kódovým názvem Peabody. Jedná se o zařízení navržené s ohledem na co nejnižší cenu, původně určené pouze pro trhy s menší kupní silou jako Indie a Čína. Nakonec se ale Microsoft rozhodl uvést Peabody do prodeje v celém světě, jelikož o levný přístroj budou mít určitě zájem všichni.

Výrobcem telefonu bude firma Flextronics, jeden z nejvýznamějších výrobců v oblasti mobilních technologií. Ačkoliv je kladen důraz na co nejnižší cenu, dočkáme se plné verze systému Windows Mobile 5.0. V současné době je už hotová softwarová stránka produktu a pracuje se jen na hardwarové části. Nepříjemnou zprávou je oznámení, že přístroj bude nabízen pouze OEM prodejcům, čili ve volném prodeji se s ním minimálně zpočátku nesetkáme.

Musíme pouze doufat, že se s Peabody nakonec setkáme také v Česku. Smartphone vybavený aktuálním operačním systémem za lidovou cenu by mohl způsobit stejné pozdvižení jako nedávný doprodej chytrého telefonu Motorola MPx200.

Zdroj: engadget.com

Autor článku Aleš Lalík
Aleš Lalík

Kapitoly článku