Domů » Bleskovky » Stačí jedno kliknutí a Microsoft vám po novém roce nesníží prostor na OneDrive

Stačí jedno kliknutí a Microsoft vám po novém roce nesníží prostor na OneDrive

Microsoft minulý měsíc oznámil změnu datových balíčků na úložišti OneDrive, které začátkem příštího roku snižují stávajícím majitelům základní tarif zdarma na třetinu, a připraví je o 15GB bonus za automatické ukládání fotografií. Tyto změny vzbudily u uživatelů velkou vlnu nevole, 72 tisíc z nich dokonce dalo najevo svůj nesouhlas přímo na stránkách UserVoice, na nichž Microsoft sbírá zpětnou vazbu. A Redmondští ji protentokráte vyslyšeli.

  

Programový manažer Microsoftu pro OneDrive Douglas Pearce se osobně na stránkách UserVoice omluvil uživatelům za frustraci z tohoto rozhodnutí a za způsob, jakým byla tato novinka sdělena. Jako „odškodné“ tak umožňuje zdarma ponechat si základní kapacitu 15 GB a dalších 15 GB pro automatické ukládání fotografií, podmínkou je potvrzení odkazu na těchto stránkách.

  

Možnost ponechat si svůj prostor potrvá do 31. ledna, od začátku února již bude zdarma pouze 5 GB bez možnosti bezplatného rozšíření. Snížení nekonečného prostoru pro předplatitele Office 365 na 1 TB nijak zvrátit nelze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments