Microsoft: Máme vliv na vývoj nových telefonů od Nokie

HTC již dříve potvrdilo, že při přípravě telefonů Windows Phone 8X a 8S spolupracovalo s Microsoftem, čímž s ním oprášilo své dlouholeté vztahy. Nejbližším partnerem v této oblasti je pro redmondského giganta však stále Nokia. V rozhovoru pro Pocket-lint odhalil marketingový manažer pro Windows Phone v Microsoftu, Casey McGe, jak blízká je spolupráce zmíněné dvojice ve skutečnosti.

Na adresu Windows Phone McGee poznamenal: „Považujeme ho za své dítě, speciálně ve vztahu s Nokii.“ Dále dodal, že obě společnosti pracují v těsném spojení: „Náš vztah je tak blízký, že dostáváme hardware s předstihem a máme nějaké slovo nad jeho designem. Jsem velmi šťastný z našeho vztahu a z možnosti mít vliv na jejich práci.

Microsoft napumpoval dolary určené na marketing do HTC 8X a 8S a změnil je tak na „signature devices,“ ale společnost se připravuje na velkou podporu dalšího telefonu s Windows Phone od finského výrobce. McGee neprozradil, jaký vliv mají přesně na design telefonů Lumia, ale obě společnosti proklamují, že tato část spolupráce funguje dobře. 

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku