Domů » Bleskovky » Microsoft: Máme vliv na vývoj nových telefonů od Nokie

Microsoft: Máme vliv na vývoj nových telefonů od Nokie

HTC již dříve potvrdilo, že při přípravě telefonů Windows Phone 8X a 8S spolupracovalo s Microsoftem, čímž s ním oprášilo své dlouholeté vztahy. Nejbližším partnerem v této oblasti je pro redmondského giganta však stále Nokia. V rozhovoru pro Pocket-lint odhalil marketingový manažer pro Windows Phone v Microsoftu, Casey McGe, jak blízká je spolupráce zmíněné dvojice ve skutečnosti.

Na adresu Windows Phone McGee poznamenal: „Považujeme ho za své dítě, speciálně ve vztahu s Nokii.“ Dále dodal, že obě společnosti pracují v těsném spojení: „Náš vztah je tak blízký, že dostáváme hardware s předstihem a máme nějaké slovo nad jeho designem. Jsem velmi šťastný z našeho vztahu a z možnosti mít vliv na jejich práci.

Microsoft napumpoval dolary určené na marketing do HTC 8X a 8S a změnil je tak na „signature devices,“ ale společnost se připravuje na velkou podporu dalšího telefonu s Windows Phone od finského výrobce. McGee neprozradil, jaký vliv mají přesně na design telefonů Lumia, ale obě společnosti proklamují, že tato část spolupráce funguje dobře. 

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments