Domů » Články » Microsoft Lumia 550: Postrach levných androidů? (videopohled)

Microsoft Lumia 550: Postrach levných androidů? (videopohled)

Během listopadu by měl Microsoft na trh uvést levnou Lumii 550, která má šanci stát se zajímavou alternativou k cenově dostupným smartphonům s Androidem (videopohled).

Kromě vlajkových modelů Lumia 950 & 950 XL (videopohled), které míří na náročnou klientelu, má Microsoft v nabídce také levný smartphone, který jako celek působí velmi dobře. Lumia 550 se systémem Windows 10 Mobile nabízí 4,7″ HD displej, čtyřjádrový čip Snapdragon 210, 1 GB RAM a 8GB interní úložiště, které lze dále rozšířit díky slotu na microSD kartu.

 
Hlavní fotoaparát s autofokusem a přisvětlovací LED diodou je schopen pořizovat snímky v rozlišení 5 Mpx, čelní kamerka je 2Mpx. Telefon potěší podporou sítí LTE na všech u nás používaných frekvencích. Nabíjení 2 100 mAh baterie probíhá standardní microUSB nabíječkou, má být ale rychlejší než je běžné.

Videopohled na Lumii 550

Lumia 550 má být k dispozici v černé, bílé, červené a modré barvě. Na českém trhu by se měla objevit v průběhu listopadu za cenu okolo 3 490 Kč včetně DPH. Termín ani cena ale zatím oficiálně stanoveny nebyly, proto je možné, že ještě může dojít ke změně.

 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
68 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments