Domů » Bleskovky » Microsoft chce protlačit Bing jako výchozí vyhledávač na Apple iOS

Microsoft chce protlačit Bing jako výchozí vyhledávač na Apple iOS

Příští rok končí dohoda Google a Apple o výchozím vyhledávači na zařízení se systémem iOS a tak se otevírá prostor pro vyjednávání s ostatními partnery, jelikož Apple vlastním vyhledávačem nedisponuje. Pochopitelně svůj zájem neskrývá Microsoft, jehož vyhledávač Bing již pohání hlasovou asistentku Siri a rovněž vyhledávání Spotlight v OS X.

  

V minulém týdnu již Google přišel o své vyhledávací políčko v počítačovém prohlížeči Mozilla Firefox, kde jej nahradilo Yahoo!, které je však poháněno právě Bingem od Microsoftu. Systém iOS nicméně umožňuje poskytovatele vyhledávání změnit, tudíž pokud by došlo k výměně Google za Bing/Yahoo!, mělo by být možné vrátit Google do hry.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  • LOL nechcú pretlačiť aj IE ? Nech je to rovno ROFL

  • Lister0 (neregistrovaný)

   čemu se řehníte? Bing je v USA konkurenceschopný vyhledávač, ne jako u nás…Děláte ze sebe jen pako.

  • Martin (neregistrovaný)

   To moze byt pravda, ale Apple nepredava svoje vyrobky len v USA…

  • Petr (neregistrovaný)

   Verim ze i IE by bylo lepsi nez Safari. V posledni dobe je to tragedie.

  • Hapy (neregistrovaný)

   V poslední době “výborně“ funguje Chrome. :D

  • S Chromem jsem neměl jediný problém, leč si za luxus bere krvavou daň – velkou spotřebu RAM.

  • vlada (neregistrovaný)

   Tragedii se stavaji vsechny prohlizece, a to hlavne kvuli trendu v programovani webu. Same vlozene elementy, postupne donacitani obsahu, posouvani (vetsinou reklamniho) ramce pri scrollovani a dalsi javaskriptove blbosti, ktere zatezuji CPU, obsazuji RAM a zerou elektrinu. Kdyby neexistovaly prasacky napsane weby, mozna by ani nebylo potreba rozsirovat Temelin.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).