Sledujte nás na YouTube

Microsoft chce nového CEO vybrat do konce roku, mezi kandidáty je i Stephen Elop

Agentura Reuters přinesla nové informace ohledně hledání dalšího CEO Microsoftu a potvrdila, že Stephen Elop není ze hry. Podle Reuters se seznam zkrátil na pět externích kandidátů a mezi nimi je i bývalý CEO Nokie Stephen Elop a CEO Fordu Alan Mulally. K těmto pěti externím kandidátům Microsoft ještě zvažuje minimálně tři další z řad vlastních zaměstnanců, včetně bývalého CEO Skypu Tonyho Batese.

 
Alan Mulally pomohl restartovat automobilku Ford

Reuters dále píše, že Microsoft výrazně zkrátil seznam kandidátů, který obsahoval více než 40 jmen, přesto proces hledání nového CEO může zabrat několik měsíců. Podle Mary Jo Foley, která je známá novinářka sledující Microsoft několik desetiletí, chce společnost vybrat nástupce Steva Ballmera do konce roku. To by bylo rychlé rozhodnutí, na druhou stranu určitě prospěje zkrátit období nejistoty, která je spojena s hledáním nového šéfa a probíhající restrukturalizací společnosti.

David Podzimek

5 komentářů

  1. vlada (neregistrovaný)

    CEO Fordu nemuze dostatecne rozumet oboru, ve kterem pusobi MS. At vyberou nekoho interniho.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *