Microsoft čelí žalobě: V Evropě by mohl přijít o značku SkyDrive

Microsoft čelí žalobě ze strany britské společnosti British Sky Broadcasting (BSkyB), která v ostrovní zemi provozuje mimo jiné síť televizních stanic. Té se vůbec nelíbí název redmondské cloudové služby SkyDrive. který údajně porušuje její ochrannou známku na název „Sky“. Firma jí podle slov svého zástupce hodlá bránit všemi dostupnými prostředky.

Celý případ byl zahájen už v červnu 2011, nyní byly zveřejněny výsledky osmidenního soudu, který proběhl letos v dubnu. Podle nich Microsoft skutečně porušil evropskou ochrannou známku firmy BSkyB. Celý proces ale není ani zdaleka u konce, právníci softwarového giganta totiž podali několik protižalob, takže je patrné, že se výsledku jen tak rychle nedočkáme.

Pokud by ale Softies soudní spor skutečně prohrály, nabízejí se dvě varianty možného řešení. Buď se s BSkyB dohodnou na placení licenčních poplatků, nebo si budou muset na starém kontinentu pro SkyDrive zvolit jiný název. Vyloučena není ani kombinace obou možností. Ať už to ale dopadne jakkoliv, Microsoft ujišťuje uživatele, že funkčnosti jejich služeb se tato kauza nijak nedotkne. V nejhorším případě si jen budou muset zvyknout na nové logo.

Miroslav Havlíček

16 komentářů

 1. fredysz (neregistrovaný)

  XBox Drive je jasne reseni :)

 2. marek1 (neregistrovaný)

  Je mi jedno jak se co jmenuje. Klidne XBoxDrive nebo WindowsDrive.

 3. vojta (neregistrovaný)

  Tyhle spory o prd mě jako lajkovi přijdou naprosto zbytečné :-( jen to prodražuje náklady. navíc firem, které si navzájem nijak nekonkurují.

 4. Gater (neregistrovaný)

  Buď je ta firma v Británii vypatlaná, nebo si spíš chce jen nahrabat peníze, doufám, že ten spor prohrají.

 5. mceza (neregistrovaný)

  Nějak tomu nerozumím. Takže oni se menujou Sky a protože MS má SkyDrive, tak je to porušení ochranné známky?

  A jak se Sky a SkyDrive shoduje?

  Akorát chtějí, aby se MS zalekl a radši jim zaplatil tučné peníze za používání. Jsem rád, že se nenechá. I když evropské soudy jsou silně naladěné proti Microsoftu. (Viz. kauzy s IE)

 6. justicek (neregistrovaný)

  A další na řadě bude Sky-pe :D

 7. marek1 (neregistrovaný)

  Nemyslim si, ze uspeji a ani jim to nepreji.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *




Sahifa tracking pixel