TOPlist

Microsoft Build 2023 proběhne v květnu: v hlavní roli umělá inteligence a Windows

Člověk pracující na notebooku se systémem Windows
  • Konference Microsoft Build se letos vrátí v plné síle
  • Těšit se můžeme na novinky týkající se umělé inteligence

Google v minulém týdnu oznámil termín konání své vývojářské konference I/O, nyní se přidává Microsoft s konferencí Build. Tradiční akce letos proběhne v termínu 23. – 25. května, některé workshopy se ale uskuteční už 22. května.

Po covidové pauze se Microsoft Build vrací ke klasickému programu s fyzickou účastí – ta byla v minulých letech vyloučená, pouze loni se odehrála v omezené formě. Digitální část konference bude zdarma, vyžadována je registrace účastníka na této webové stránce.

Microsoft se bude na konferenci Build věnovat vývojářským novinkám v celém svém portfoliu – systému Windows, Microsoft Azure nebo v cloudových službách. Dá se předpokládat, že důraz bude kladen na umělou inteligenci, a to nejen ve vyhledávači Bing, ale i napříč ostatními produkty Microsoftu včetně systému Windows. Pro tyto účely již existuje několik procesorů vybavených vlastním AI koprocesorem, jeho využití se ale zatím omezuje na zlepšení kvality videokonferencí.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku