Domů » Bleskovky » Micromax Yureka oficálně: Ten, který v Indii zakázal OnePlus One

Micromax Yureka oficálně: Ten, který v Indii zakázal OnePlus One

Indická společnost Micromax získala v minulých týdnech exkluzivitu na používání systému CyanogenMod na indickém území, což vyústilo v zákaz prodejů telefonu OnePlus One v této zemi. Dosud však nebylo představeno žádné zařízení, které výše zmíněnou situaci zapříčinilo. Nyní však Micromax uvedl novou rodinu zařízení Yu, první smartphone se jmenuje Yureka. Společnost o něm hovoří jako Diovi telefonů, pojďme se tedy podívat, zdali ono pojmenování není příliš troufalé.

  

V prvé řadě se sluší podotknout, že se jedná o pořádné pádlo, což zapříčiňuje zejména 5,5“ IPS displej s rozlišením 720 × 1280 pixelů, což ve výsledku dává jemnost 267 ppi. Zobrazovač je krytý sklem Gorilla Glass 3. Nad displejem se nachází systémový reproduktor a čočka 5 megapixelového fotoaparátu. Záda zařízení jsou osazena 13megapixelovým snímačem IMX135 od Sony se světelností f/2.2.  

    

V útrobách telefonu tepe čip Qualcomm Snapdragon 615 s osmi jádry taktovanými na 1,5 GHz, společnost mu dělá grafický čip Adreno 405 a 2 GB paměti RAM. Vnitřní paměť nabídne 12,5 GB z celkových 16 GB, je však možné ji rozšířit o dalších 32 GB díky slotu na paměťovou kartu. Telefon kromě Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0 a GPS podporuje sítě LTE, do jeho útrob je také možné vložit dvojici SIM Karet.

    

Senzorovou výbavu zahrnuje G-senzor, gyroskop, proximity senzor a snímač okolního osvětlení. Baterie má kapacitu 2 500 mAh, operačním systémem je Cyanogen OS 11 postavený na Androidu 4.4.4 KitKat. Telefon bude nabízen v šedočerné barvě.

  

Upřímně od Dia mobilních telefonů bychom očekávali jemnější displej, výkonnější čip, větší úložiště a další funkce jako např. NFC, bezdrátové nabíjení nebo čtečku otisků prstů. Jejich nepřítomnost však omlouvá cena zařízení, která na indickém trhu činí 8 999 rupií, tedy v přepočtu 3 200 Kč bez DPH. V této cenové kategorii má Yureka šanci se Diem stát. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. petrbor (neregistrovaný)

    Problém pro použití v CZ + EU je, že z LTE FDD podporuje jen B3 (1800MHz) pásmo… Podrobná spec. viz. Amazon

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).