Domů » Bleskovky » Mi Band 4 s podporou placení míří do Evropy. Xiaomi spolupracuje s MasterCard

Mi Band 4 s podporou placení míří do Evropy. Xiaomi spolupracuje s MasterCard

Populární náramky Xiaomi Mi Band existují od třetí generace ve variantách s NFC čipem pro podporu mobilních plateb, bohužel tato technologie byla donedávna dostupná pouze v Číne s platebním systémem AliPay. Letos však Xiaomi navázalo spolupráci s firmou MasterCard a postupně rozšiřuje možnost platit náramkem i za hranicemi Velké čínské zdi. Nejprve se v červnu dočkalo Rusko, k němu se nyní přidává Ukrajina a Bělorusko.

mi band nfc

Platbu náramkem v těchto zemích poskytují bankovní ústavy, předpokladem je vlastnictví NFC verze Mi Band 4 a platební karta od MasterCard. Využívána je vlastní technologie PayPass, tudíž z kartami od jiných vydavatelů platit nelze. Nezbývá než doufat, že Ukrajina a Bělorusko jsou pouze prvními vlaštovkami a že se placení náramky Mi Band bude v Evropě šířit západním směrem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments