Domů » Bleskovky » Mi Band 4 s podporou placení míří do Evropy. Xiaomi spolupracuje s MasterCard

Mi Band 4 s podporou placení míří do Evropy. Xiaomi spolupracuje s MasterCard

Populární náramky Xiaomi Mi Band existují od třetí generace ve variantách s NFC čipem pro podporu mobilních plateb, bohužel tato technologie byla donedávna dostupná pouze v Číne s platebním systémem AliPay. Letos však Xiaomi navázalo spolupráci s firmou MasterCard a postupně rozšiřuje možnost platit náramkem i za hranicemi Velké čínské zdi. Nejprve se v červnu dočkalo Rusko, k němu se nyní přidává Ukrajina a Bělorusko.

mi band nfc

Platbu náramkem v těchto zemích poskytují bankovní ústavy, předpokladem je vlastnictví NFC verze Mi Band 4 a platební karta od MasterCard. Využívána je vlastní technologie PayPass, tudíž z kartami od jiných vydavatelů platit nelze. Nezbývá než doufat, že Ukrajina a Bělorusko jsou pouze prvními vlaštovkami a že se placení náramky Mi Band bude v Evropě šířit západním směrem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Pracují v bankovním sektoru a mám informaci, že v ČR se o spuštění taky už skoro rok jedná, ale pomalu je to náročnější jak s applepay. Nicméně možná příští rok by dohoda mohla být na stole.

    • Otázka je zda se stále jedná o Mi Band 4 NFC a jestli to bude podporovat i nové modely … nebo to bude až trhu už bude Mi band 6? :D

    • Tak dostat to do zařízení je to nejmenší, důležité je domluvit podmínky služby.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).